Ogłoszenia duszpasterskie – 7 listopada 2021 roku XXXII niedziela zwykła

 1. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na utrzymanie naszej bazyliki.
 2. Modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach odprawiamy od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej, a w soboty i niedziele o godz. 17.30. 
 3. W tym tygodniu w liturgii: 
  we wtorek – święto poświęcenia bazyliki Laterańskiej
  w środę – wsp. św. Leona Wielkiego
  w czwartek – wsp. św. Marcina z Tours, biskupa
  w piątek – wsp. św. Jozafata, biskupa i męczennika,
  w sobotę – wsp. pierwszych Polskich Męczenników: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna.
 4. W imieniu ks. Piotra Kobeszko, proboszcza parafii NMP Królowej Rodzin z Białegostoku dziękujemy wszystkim, którzy wsparli w zeszłym tygodniu budowę tamtejszego kościoła. Ks. Piotr zebrał 14 160 zł. 
 5. W czwartek, 11 listopada przypada kolejna rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 18.00. Cud niepodległości był możliwy dzięki całemu Narodowi, który nie pogodził się nigdy z obcym panowaniem. Każde pokolenie składało swoją ofiarę krwi. Dziękujemy wszystkim, którzy nigdy nie stracili nadziei, że warto żyć i umierać dla niepodległej Polski.
 6. Za tydzień, 14 listopada, obchodzić będziemy Światowy Dzień Ubogich. W naszych modlitwach pamiętajmy o ludziach biednych i potrzebujących. Ofiary na rzecz naszych biednych braci będzie można złożyć do skarbon przy wyjściu z bazyliki.
 7. W ramach obchodów Chrześcijańskich Dni Kultury zapraszamy dzisiaj,
  7 listopada, po Mszy św. o godz. 16.00 na wieczór poezji w 200 rocznicę urodzin Cypriana Kamila Norwida i 100 rocznicę urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Zapraszamy także 11 listopada po Mszy św. wieczornej na spotkanie pt.: Czarna nić – Norwid w oczach filmowców. Spotkania odbędą się w Auli Świetego Krzyża. Serdecznie zapraszamy.
 8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Jan Wrótny, Teresa Łaskawska, Jadwiga Rutkowska-Pietrzak, Krystyna Kaczanowska, Stanisława Jaworska, Zygmunt Czerwiński – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
2021-11-06T23:27:36+01:00