Ogłoszenia duszpasterskie – 22 listopada 2021 roku Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

 1. Dziękujemy za ofiary złożone na rzecz ubogich i potrzebujących w dniu ich święta, zebraliśmy 6 840 zł. Bóg zapłać Wam za troskę o najbiedniejszych.
 2. W każdą niedzielę zapraszamy na godz. 8.30 na modlitwę brewiarzową (jutrznię) z katechezą dla dorosłych, a na godz. 9.30. na Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
 3. W tym tygodniu w liturgii:
  w poniedziałek – wsp. św. Cecylii dziewicy i męczennicy, patronkę śpiewu kościelnego i chórów, dlatego naszą modlitwą ogarnijmy pana organistę oraz chór i schole posługujących w bazylice;
  w środę – wsp. św. męczenników wietnamskich,
  w czwartek – wsp. św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy,
  w sobotę – święto NMP Niepokalanej od Cudownego Medalika (po każdej Mszy św. nakładać będziemy Cudowny Medalik). W tym dniu rozpoczynamy wielką nowennę przed 200 rocznicą objawień Niepokalanej od Cudownego Medalika. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo o godz. 17.30, a następnie na Mszę św.
 4. Składka na potrzeby bazyliki zbierana w niedzielę, 14 listopada, wyniosła 14 866 zł. Trwa przebudowa skrzydła bazyliki na Dom Miłosierdzia św. Jana Pawła II. Działa już ogrzewalnia dla bezdomnych. Obecnie powstaje chłodnia i magazyny na żywność, odzież i artykuły codziennego użytku.
 5. Za tydzień I niedziela Adwentu rozpoczynająca nowy rok liturgiczny. Na Mszy św. o godz. 13.00 modlić się będziemy w intencji ks. Zdzisława Kaźmierczaka CM i ks. Andrzeja Rybki CM, obchodzących swoje imieniny. Roraty w Adwencie od poniedziałku do piątku o godz. 6.00 i 18.00, a w soboty tylko o godz. 6.00.
 6. W niedzielę za tydzień będzie można nabyć książkę ks. Krzysztofa Grzywocza pt.: Wybrane na drogę, Autor, który zaginął kilka lat temu w Alpach, był cenionym rekolekcjonistą, terapeutą i egzorcystą.
 7. Przypominamy również o obowiązku zakrywania ust i nosa w trakcie pobytu w bazylice, zwłaszcza podczas nabożeństw. Prosimy również o dezynfekcję dłoni a osobom, które przyjmują komunię św. na rękę zwracamy uwagę na to, aby robiły to godnie i w odpowiedni sposób.
 8. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: śp. Bibian Urbański, Halina Jeszke, Irena Smoczyńska – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
2021-11-20T22:00:55+01:00