Ogłoszenia duszpasterskie – 28 listopada 2021 roku I niedziela Adwentu

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent – radosny czas oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Roraty w bazylice od poniedziałku do piątku o godz. 6.00 i 18.00, w soboty tylko o godz. 6.00. Dzieci zapraszamy z lampionami, a dorosłych ze świecami.
 2. W tym tygodniu w liturgii:
  we wtorek – święto św. Andrzeja, apostoła
  w piątek – wsp. św. Franciszka Ksawerego,
 3. Zapraszamy na nabożeństwo o powołania, o świętość osób powołanych oraz w intencji ubogich, chorych i samotnych za wstawiennictwem patrona naszej parafii św. Wincentego a Paulo. Nabożeństwo to będzie teraz na stałe sprawowane w poniedziałki o godz. 17.30.
 4. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca;
  w czwartek o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo prowadzone przez Straż Honorową Najświętszego Serca Pana Jezusa i adorację Najświętszego Sakramentu; na godz. 18.00 zapraszamy Liturgiczną Służbę Ołtarza, ich Rodziców i Rodziny Kapłańskie na wspólną modlitwę w intencji powołań kapłańskich i zakonnych;w piątek okazja do spowiedzi św. od 6.00 do 8.30 i od 15.00 do 18.30; o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu; o godz. 17.30 nabożeństwo za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Przed południem odwiedzimy chorych w domach.
  w sobotę Msza św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca o godz. 8.00, adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszych sobót, zmiana Tajemnic Różańcowych, a następnie spotkanie w Auli Świętego Krzyża.
 5. Zapraszamy na spotkania wspierające w wierze pt. Spotkajmy się na drodze wiary w każdy czwartek adwentu o godz. 18.30 do Auli Świętego Krzyża.
 6. W kancelarii parafialnej można nabyć świece wigilijne Caritas, kartki świąteczne i opłatki na stół wigilijny. Pamiętajmy by na naszych stołach świątecznych był opłatek pobłogosławiony przez kapłana jest to znak dzielenia się w łączności ze wspólnotą wierzących.
 7. W pierwszą niedzielę miesiąca, 5 grudnia o godz. 18.00 Msza św. w intencji o dobrego męża i o dobrą żonę. Zapraszamy wszystkich szukających swojej „drugiej połówki”. Modlić się będziemy zwłaszcza za wstawiennictwem św. Józefa.
 8. Rekolekcje Adwentowe dla dorosłych rozpoczną się 19 grudnia w IV niedzielę Adwentu. Nauki wygłosi ks. Paweł Dobroszek CM, proboszcz parafii NMP z Lourdes w Krakowie.
 9. Za tydzień w naszej parafii przeżywać będziemy wraz z młodzieżą akcję Zielonego Mikołaja. Ofiary zebrane po każdej Mszy św. przeznaczone będą na wigilię i paczki świąteczne dla najuboższych z naszego otoczenia.
 10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Zofia Kamińska, Genowefa Gawrońska, Zyta Pietrzak, Teresa Kuberacka, Stefania Jeżewska, Zofia Chylewska.
2021-11-27T20:11:10+01:00