Ogłoszenia duszpasterskie – II niedziela Adwentu 5 grudnia 2021 roku

 1. W każdą niedzielę zapraszamy na godzinę 8.30 na wspólną modlitwę brewiarzową z katechezą dla dorosłych. Podczas niej modlimy się zwłaszcza za tych, którzy nie uczestniczą w niedzielnej Mszy św.
 2. W Adwencie zapraszamy na roraty od poniedziałku do piątku o godz. 6.00 lub 18.00, a w soboty tylko o godz. 6.00. Dzieci zapraszamy z lampionami, a dorosłych ze świecami.
 3. W tym tygodniu w liturgii:
  w poniedziałek – wsp. św. Mikołaja, biskupa;
  we wtorek – wsp. św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła;
  w środę – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny; tego dnia zapraszamy na nabożeństwo w bazylice z racji Godziny łaski od godz. 12.00 – 13.00;
  w piątek – wsp. bł. Marka Durando, kapłana.
 4. Rekolekcje Adwentowe dla dorosłych rozpoczną się 12 grudnia w III niedzielę Adwentu. Nauki wygłosi ks. Paweł Dobroszek CM, proboszcz parafii NMP z Lourdes w Krakowie.
 5. Dzisiaj przeżywamy akcję Zielonego Mikołaja. Ofiary zebrane po każdej Mszy św. przeznaczone są na Wigilię i paczki świąteczne dla najuboższych z naszego otoczenia.
 6. W odpowiedzi na encyklikę papieża Franciszka Laudato si’ – o szacunku do natury stworzonej przez Boga, z tyłu bazyliki został ustawiony na stałe kontener na elektrośmieci. Można do niego wrzucać wszystko, co jest odpadem elektronicznym bądź elektrycznym (zużyte lub niepotrzebne w domu i biurze komputery, laptopy, modemy, routery, telefony, monitory, telewizory, klawiatury, myszki, drukarki, skanery, części elektroniczne typu płyty z układami z urządzeń, zasilacze, kable, sprzęt AGD…)
 7. Przy wyjściu z kościoła ministranci rozprowadzają opłatki, świece Caritas i sianko.
 8. W niedzielę za tydzień studenci z duszpasterstwa akademickiego „Stryszek” będą rozprowadzać wykonane własnoręcznie stroiki świąteczne. Dziś można je nabyć w kawiarence parafialnej, do której zapraszamy w każdą niedzielę od godz. 10.00 do 14.30. Wejście z tyłu bazyliki, naprzeciwko placu zabaw.
 9. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w trakcie pobytu w bazylice, zwłaszcza podczas nabożeństw. Prosimy również o dezynfekcję dłoni a osobom, które przyjmują komunię św. na rękę zwracamy uwagę na to, aby robiły to godnie i w odpowiedni sposób. Na chwilę obecną w bazylice może przebywać połowa osób z maksymalnego możliwego obłożenia kościoła.
 10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Zofia Chylewska, Mirosława Rokicka, Włodzimierz Czerwiński, Kazimiera Głyżewska, Helena Kwiatkowska, Richard Brett, Tadeusz Stanik – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
2021-12-04T22:17:22+01:00