Ogłoszenia duszpasterskie – 12 grudnia 2021 roku III niedziela Adwentu

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na potrzeby naszej bazyliki
 2. Dziś niedziela radości Gaudete, bo Pan jest blisko. Serdecznie witamy rekolekcjonistę ks. Pawła Dobroszka CM, naszego rekolekcjonistę. Nauki trwać będą do środy włącznie. Spotkania dla wszystkich odbywać się będą o godz. 8.00 i 18.00. Spowiedź rekolekcyjna w środę: od 6.00 do 8.30 i od 16.00 do 19.00.
 3. W Adwencie zapraszamy na roraty od poniedziałku do piątku o godz. 6.00 lub 18.00, a w soboty tylko o godz. 6.00. Dzieci zapraszamy z lampionami, a dorosłych ze świecami.
 4. W ty tygodniu w liturgii:
  w poniedziałek – wsp. św. Łucji, dziewicy i męczennicy,
  we wtorek – wsp. św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła
 5. W trzecią sobotę miesiąca, 18 grudnia o godz. 15.00, zapraszamy do kaplicy cmentarnej na Bielawkach na Mszę św. w intencji zmarłych.
 6. Również w sobotę, 18 grudnia, o godz. 8.00 w bazylice sprawowana będzie Msza św. w intencjach Apostolatu Maryjnego Cudownego Medalika. Po Eucharystii zapraszamy na spotkanie opłatkowe.
 7. Dodatkowa wizyta z Komunią św. u chorych przed świętami Bożego Narodzenia odbędzie się 20 grudnia. Zapisy w biurze parafialnym.
 8. Podczas zeszłotygodniowej akcji Zielonego Mikołaja zebraliśmy 22 600 zł. W imieniu najuboższych dziękujemy.
 9. Studenci z duszpasterstwa akademickiego Stryszek rozprowadzają dzisiaj własnoręcznie wykonane stroiki świąteczne. Dziękujemy Wam za finansowe wsparcie ich działalności.
 10. Przy wyjściu z kościoła ministranci rozprowadzają opłatki, świece Caritas i sianko.
 11. Podobnie jak rok temu, także i tym razem, wizyta duszpasterska, popularnie zwana kolędą, będzie odbywać się na wyraźną prośbę wiernych. Już za tydzień z tyłu kościoła będą wyłożone formularze, które można wypełnić, by w ten sposób zaprosić księdza z błogosławieństwem. Już teraz można to zrobić poprzez naszą stronę internetową bydgoskabazylika.pl Ta wizyta będzie miała na celu przede wszystkim wspólną modlitwę i błogosławieństwo – kapłani nie będą przyjmowali ofiar kolędowych podczas wizyty. Każdego dnia podczas trwania kolędy będziemy się modlić w naszej bazylice za parafian z poszczególnych jej rejonów.
 12. W każdą niedzielę od godz. 10.00 do 14.30, zapraszamy do kawiarenki parafialnej. Wejście z tyłu bazyliki, naprzeciwko placu zabaw.
 13. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Piotr Lisiecki, Marek Pyszczyński, Maria Dymarczyk, Krystyna Łakowska, Adam Lis, Regina Pilarska, Małgorzata Wollman, Irena Kupczak, Krystyna Siewert, Jadwiga jelonek, Jolanta Jastrzębska, Eugeniusz Kliche – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
2021-12-11T21:34:53+01:00