Ogłoszenia duszpasterskie – 19 grudnia 2021 roku

  1. Spowiedź i Komunia św. dla chorych w domach przed świętami w poniedziałek 20 grudnia.
  2. Kancelaria parafialna w najbliższy piątek, czyli w wigilię 24 grudnia czynna do godz. 12.00. W tym dniu spowiedź w bazylice w godzinach od 6.00 do 12.00.
  3. W piątek, 24 grudnia, wigilia świąt Bożego Narodzenia. Powinna ona być przeżywana według duchowości i tradycji katolickiej, dlatego przypominamy, że potrawy wigilijne są potrawami postnymi, nie powinno się też spożywać alkoholu. Gromadzimy się wokół stołu nakrytego białym obrusem, oznacza to czystość i świętość Dzieciątka i Świętej Rodziny, zostawiamy jedno wolne nakrycie, które jest znakiem pamięci o podróżnych oraz o naszych bliskich zmarłych. Wieczerzę rozpoczynamy od znaku krzyża i zapalenia świecy. Następnie najstarsza osoba z rodziny odczytuje fragment Ewangelii według św. Łukasza o narodzeniu Jezusa. Po odczytaniu Ewangelii należy pomodlić się za rodzinę modlitwą Ojcze nasz oraz za zmarłych odmawiając Wieczny odpoczynek… Łamiąc się pobłogosławionym opłatkiem, składamy sobie życzenia miłości i przebaczenia. Pasterka w bazylice o godz. 22.00 i 24.00. Taca z Pasterki przeznaczona będzie na obronę życia nienarodzonych dzieci.
  4. W sobotę, 25 grudnia, uroczystość Narodzenia Pańskiego. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 6.00, a także modlitwy brewiarzowej o godz. 8.30.
  5. W niedzielę, 26 grudnia – święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Na Mszę św. o godzinie 13.00 zapraszamy serdecznie małżonków, podczas tej Eucharystii nastąpi odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Tego dnia nie będzie modlitwy brewiarzowej o godz. 8.30, a ofiary składane na tacę przeznaczone będą na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
  6. Studenci z duszpasterstwa akademickiego Stryszek rozprowadzają dzisiaj własnoręcznie wykonane stroiki świąteczne. Dziękujemy Wam za finansowe wsparcie ich działalności.
  7. Przy wyjściu z kościoła ministranci rozprowadzają opłatki, świece Caritas i sianko na stół wigilijny.
  8. W związku ze stanem epidemii i zarządzeniem ordynariusza diecezji bydgoskiej po świętach Bożego Narodzenia nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej, czyli tzw. „kolędy”. Gdyby ktoś jednak chciał zaprosić kapłana, aby wspólnie się pomodlić i pobłogosławić mieszkanie z tyłu kościoła wyłożone są kartki-zaproszenia dla tych właśnie osób. Wypełnione formularze prosimy składać w skarbonach przy wyjściu z kościoła do 2 stycznia 2022 roku. Zaproszenia na kolędę można też kierować za pomocą formularza na naszej stronie internetowej bydgoskabaylika.pl. Ta wizyta będzie odbywała się tylko na zaproszenie i będzie miała na celu wspólną modlitwę i błogosławieństwo – kapłani nie będą przyjmowali ofiar kolędowych podczas wizyty. Rozumiemy trudną sytuację i dlatego nie chcemy nikomu narzucać spotkania, a dla tych, którzy chcą wspomóc działanie naszej parafii proponujemy, aby ofiary składali do skarbon pod chórem, przy wyjściu z kościoła. Każdego dnia podczas trwania kolędy będziemy się modlić w bazylice za parafian z poszczególnych jej rejonów.
  9. W zakrystii można nabyć opłatki na stół wigilijny i sianko. Pamiętajmy by na naszych stołach świątecznych był opłatek pobłogosławiony przez kapłana.
  10. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: śp. Zofia Królikowska, Maria Rudnicka, Hanna Wojdylak, Szczepan Boruch, Roman Świtalski, Stanisław Konecki, Stanisława Dziedziak, Stanisław Słupski, Wanda Grelewicz – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
2021-12-20T17:51:17+01:00