Ogłoszenia duszpasterskie – 25 grudnia 2021 roku

  1. Z okazji uroczystości Narodzenia Pańskiego naszym drogim Parafianom, Gościom i Przyjaciołom składamy najserdeczniejsze życzenia: niech Chrystus – Pan Miłości, każdego dnia na nowo rodzi się w naszych sercach, niech rozbłyśnie wiarą, ogrzeje miłością i napełni nadzieją, by na nowo odczytać wielkość i moc powołania chrześcijańskiego. Święta Boża Rodzicielka niech wyprasza nam błogosławieństwo i obfitość darów Bożych na Nowy Rok 2022. Życzeniami świątecznymi i modlitwą otaczamy Was wszystkich – zanieście je zwłaszcza do chorych, starszych i pogubionych. Niech Chrystus rodzi się w nas! Dziękujemy za przekazane nam życzenia świąteczne, za wszelką pomoc w przygotowaniu do świąt a przede wszystkim za to, że jesteście z nami i towarzyszycie na drodze do świętości. Dziękujemy także za ofiary i dary złożone na rzecz bazyliki oraz dla naszych najuboższych braci.
  2. W Boże Narodzenie osoby, które przyjęły Komunię św. w czasie Pasterki, mogą to uczynić po raz drugi.
  3. Jutro, 26 grudnia, święto świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Na godzinę 13.00 zapraszamy serdecznie małżonków, podczas tej Mszy św. nastąpi odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
  4. W poniedziałek, 27 grudnia, święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty, w tym dniu podczas Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00, nastąpi błogosławieństwo wina. We wtorek, 28 grudnia, święto świętych Młodzianków, męczenników.
  5. W piątek o godzinie 17.30 nabożeństwo dziękczynno-błagalne na zakończenie roku i Msza św. podsumowująca działalność naszej parafii. Na godz. 23.00 zapraszamy na Mszę św. na rozpoczęcie Nowego Roku 2022 i życzenia noworoczne przed naszą świątynią. W dniu 31 grudnia, zgodnie z decyzją biskupa ordynariusza, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  6. W sobotę Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi, Nowy Rok i Światowy Dzień Modlitwy o Pokój. Msze św. w bazylice wg porządku niedzielnego.
  7. W związku ze stanem epidemii i zarządzeniem ordynariusza diecezji bydgoskiej po świętach Bożego Narodzenia nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej, czyli tzw. „kolędy”. Gdyby ktoś jednak chciał zaprosić kapłana, aby wspólnie się pomodlić i pobłogosławić mieszkanie z tyłu kościoła wyłożone są kartki-zaproszenia dla tych właśnie osób. Wypełnione formularze prosimy składać w skarbonach przy wyjściu z kościoła do 2 stycznia 2022 roku. Zaproszenia na kolędę można też kierować za pomocą formularza na naszej stronie internetowej bydgoskabaylika.pl. Ta wizyta będzie odbywała się tylko na zaproszenie i będzie miała na celu wspólną modlitwę i błogosławieństwo – kapłani nie będą przyjmowali ofiar kolędowych podczas wizyty. Rozumiemy trudną sytuację i dlatego nie chcemy nikomu narzucać spotkania, a dla tych, którzy chcą wspomóc działanie naszej parafii proponujemy, aby ofiary składali do skarbon pod chórem, przy wyjściu z kościoła. Każdego dnia podczas trwania kolędy będziemy się modlić w bazylice za parafian z poszczególnych jej rejonów.
  8. W ostatnim czasie do wieczności odeszli: śp. Irena Strzyżewska, Bibianna Albińska, Zofia Zielińska, Amelia Serbin, Ludwika Ameryk, Anna Malak, Halina Spryszyńska, Stefan Szmański, Helena Sakiewicz, Mieczysław Gędkowski, Ryszard Gayer, Danuta Gasińska – ­Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
2021-12-24T10:56:43+01:00