Ogłoszenia duszpasterskie 1 – 2 stycznia 2022 roku

  1. W czwartek przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana w naszej tradycji świętem Trzech Króli. W tym dniu modlimy się w intencji misji, ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na ten cel. W tym dniu święcić będziemy kadzidło i kredę, którą, zgodnie z dawnym zwyczajem, na drzwiach naszych domów i mieszkań kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Msze św. odprawimy według porządku niedzielnego. Na godz. 13.00 ma przybyć do nas Orszak Trzech Króli by oddać Panu Jezusowi pokłon.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca;w piątek okazja do spowiedzi św. od 6.00 do 8.30 i od 15.00 do 18.30; o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu; o godz. 17.30 nabożeństwo za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Przed południem odwiedzimy chorych w domach wg indywidualnych ustaleń.
    W sobotę zapraszamy wspólnotę Żywego Różańca na Msze św. o godz. 8.00, nabożeństwo i zmianę tajemnic różańcowych.
    Za tydzień w niedziele obchodzić będziemy święto chrztu Pańskiego kończącą okres Bożego Narodzenia. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na prace w naszej bazylice.
  3. Dziś kończymy zapisy na wizytę kolędową. Jak już wcześniej zapowiadaliśmy kolędę na zaproszenia i Mszę św. dla parafian z poszczególnych jej rejonów z błogosławieństwem rodzin będą miały miejsce od 9 stycznia 2022 roku.
  4. W odpowiedzi na Encyklikę Papieża Franciszka Laudato si’ – o szacunku do natury stworzonej przez Boga, na parkingu bazyliki został ustawiony na stałe kontener na elektrośmieci można do niego wrzucać wszystko, co jest odpadem elektronicznym bądź elektrycznym, np. zużyte lub niepotrzebne w domu i biurze: komputery, laptopy, modemy, routery, telefony, monitory, telewizory, klawiatury, myszki, drukarki, skanery, części elektroniczne typu płyty z układami z urządzeń, zasilacze, kable, sprzęt AGD, itp.
  5. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Teodor Kłosowski, Edward Wolnik, Henryk Ciesielski, Irena Dawiec, Andrzej Fijałkowski – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
2022-01-01T18:36:23+01:00