Ogłoszenia duszpasterskie – 9 stycznia 2022 roku

  1. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na utrzymanie naszej bazyliki.
  2. Przeżywana dziś niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Narodzenia Pańskiego w liturgii Kościoła. Zgodnie z polską tradycją wystrój świąteczny kościoła zachowamy do dnia 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego.
  3. W każdą niedzielę zapraszamy na godzinę 8.30 – na katechezę dla dorosłych połączoną z modlitwą brewiarzową. Jest to nasza odpowiedź na prośbę parafian po spotkaniach synodalnych.
  4. W trzecią sobotę miesiąca, 15 stycznia o godz. 15.00 w kaplicy cmentarnej na Bielawkach zostanie odprawiona Msza św. w intencji zmarłych.
  5. W niedzielę 16 stycznia o godz. 19.00 odbędzie się Wieczór kolęd z Haliną Frąckowiak, serdecznie zapraszamy na to wyjątkowe wydarzenie w naszej bazylice.
  6. Kolędę rozpoczynamy od godz. 16.00. Jak wcześniej informowaliśmy ta wizyta będzie odbywała się tylko na zaproszenie i będzie miała na celu wspólną modlitwę i błogosławieństwo – kapłani nie będą przyjmowali ofiar kolędowych podczas wizyty Plan kolędy znajduje się na naszej stronie internetowej oraz na kartkach z tyłu kościoła. (grafik kolędowy na osobnej kartce)
  7. Przypominamy, że minął już termin zapisywania dzieci i młodzieży do I Komunii św. i bierzmowania w bazylice. Tych którzy jeszcze tego nie zrobili zapraszamy w tym tygodniu do biura parafialnego.
  8. Nabożeństwa czwartkowe za wstawiennictwem św. o. Pio od najbliższego czwartku będą sprawowane o godz. 17.30.
  9. W poniedziałek, 10 stycznia, w godz. od 9.00 do 14.00, w specjalnym busie przed bazyliką odbędą się bezpłatne badania słuchu.
  10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Elżbieta Borowska, Janina Nowak, Dorota Pilarska, Jadwiga Wilk, Mirosława Malcherek – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
2022-01-08T18:58:36+01:00