Ogłoszenia duszpasterskie – 16 stycznia 2022 roku

 1. W czwartek, 20 stycznia, obchodzimy 102. rocznicę przywrócenia do macierzy Pomorza i Kujaw. Ta bazylika jest wotum wdzięczności Narodu Polskiego za to wydarzenie. Msza św. w intencji naszej ojczyzny i pokoju na świecie zostanie odprawiona o godz. 18.00.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się Wieczór kolęd z Haliną Frąckowiak. Serdecznie zapraszamy na to wyjątkowe wydarzenie w naszej bazylice.
 3. W tym tygodniu w liturgii:
  w poniedziałek – wsp. św. Antoniego, opata;
  w środę – wsp. św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa;
  w piątek – wsp. św. Agnieszki, męczennicy.
  W tym tygodniu przypada również dzień babci i dzień dziadka. Pamiętajmy w naszych modlitwach o żyjących i zmarłych.
 4. Składka na potrzeby bazyliki zbierana w ubiegłą niedzielę, 9 stycznia wyniosła 16 680 zł. Za ogrzewanie bazyliki, domu misjonarskiego oraz ogrzewalni za grudzień rachunek wyniósł 65 780 zł. Obecnie w kościele instalujemy relikwiarium z relikwiami bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Koszt tych działań ok. 10 tyś zł. Dziękujemy Wam za troskę o nasze wspólne dobro, którym jest ta świątynia.
 5. W niedzielę, 23 stycznia na godz. 16.30 zapraszamy na Koncert Galowy XIV edycji Festiwalu Chórów Akademickich „Akademickie kolędowanie”. Organizatorem wydarzenia jest wydział edukacji muzycznej UKW.
 6. Z wizytą duszpasterską na zaproszenia odwiedzimy naszych parafian mieszkających przy następujących ulicach – [oddzielna kartka]. Kolędę rozpoczynamy od godz. 16.00. Jak wcześniej informowaliśmy ta wizyta będzie odbywała się tylko na zaproszenie i będzie miała na celu wspólną modlitwę i błogosławieństwo – kapłani nie będą przyjmowali ofiar kolędowych podczas wizyty.
 7. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Kazimierz Jankowski, Jerzy Kuczora, Wojciech Wawak, Maria Maison, Rajmund Westfalewski, Krystyna Szpojda, Stanisław Nowak, Maciej Stanek, Janina Siuda, Ewa Malingowska, Zofia Kaźmierska, Zenobia Karczewska – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
2022-01-15T18:54:12+01:00