Ogłoszenia duszpasterskie – 23 stycznia 2022 roku

 1. Dzisiejsza niedziela ogłoszona przez papieża Franciszką Niedzielą Słowa Bożego ma skupić naszą uwagę i pomóc zrozumieć jak ważne jest Pismo święte – list Boga do człowieka. Ma być dla nas drogowskazem, nadzieją i otuchą, przemieniać nas i tych których Pan postawi na naszej drodze.
 2. Bóg zapłać za ofiary składane do skarbon na rzecz naszych najuboższych braci.
 3. W tym tygodniu w liturgii:
  w poniedziałek – wsp. św. Franciszka Salezego biskupa i doktora Kościoła,
  we wtorek – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła; w 1617 r. tego dnia św. Wincenty a Paulo wygłosił kazanie o spowiedzi generalnej, które stało się inspiracją do założenia Zgromadzenia Misji; z tej okazji szczególnie prosimy Was, moi drodzy, o pamięć w modlitwie za nas księży i braci Zgromadzenia, Siostry Miłosierdzia i całą Rodzinę Wincentyńską, byśmy byli wierni charyzmatowi i z miłością trwali przy Chrystusie głoszącym Ewangelię ubogim;
  w środę – wsp. św. Tymoteusza i Tytusa
  w piątek – wsp. św. Tomasza z Akwinu,
 4. W każdą niedzielę zapraszamy na godzinę 8.30 na katechezę dla dorosłych i wspólną modlitwę brewiarzową.
 5. W czwartek, 27 stycznia po Mszy św. wieczornej w ramach 9-cio letniej nowenny przed 200 rocznicą objawień NMP od Cudownego Medalika zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo prowadzone przez wspólnoty maryjne działające w naszej parafii. Modlitwa ta potrwa do godz. 19.30.
 6. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.00 odbędzie się Koncert Galowy XIV edycji Festiwalu Chórów Akademickich Akademickie kolędowanie. Organizatorem wydarzenia jest wydział edukacji muzycznej UKW. Serdecznie zapraszamy.
 7. Dziś przed kościołem odbywa się jarmark na rzecz małego Nikosia, aby pomóc mu w wychodzeniu z choroby i pokryciu kosztów rehabilitacji.
 8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Antonina Bąk, Zenon Groblewski, Elżbieta Malczewska, Leszek Malczewski – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
2022-01-22T17:02:44+01:00