Ogłoszenia duszpasterskie – 30 stycznia 2022 roku

 1. Wspólnota III Zakonu św. Franciszka rozpowszechnia dziś z tyłu bazyliki Pismo Święte i Ewangeliarze. Zapraszamy do nabycia.
 2. W tym tygodniu w liturgii:
  • w poniedziałek – wsp. św. Jana Bosko, kapłana
  • we wtorek – wsp. bł. Marii-Anny Vaillot i Otylii Baumgarten, dziewic i męczennic, Sióstr Miłosierdzia
  • w środę – święto Ofiarowania Pańskiego, Światowy Dzień Życia Konsekrowanego; serdecznie zapraszamy na Eucharystię by dziękować Panu za powołanych do życia zakonnego; to także dzień Matki Bożej Gromnicznej, dlatego zachęcamy, aby przynieść gromnice do poświęcenia. Taca przeznaczona będzie na pomoc klasztorom klauzurowym; tego dnia rozprowadzać będziemy płyty i śpiewniki na pomoc dla tych zakonów.
  • w czwartek – wsp. bł. Józefiny Nicoli, Siostry Miłosierdzia oraz św. Błażeja, patrona od chorób gardła
  • w sobotę – wsp. św. Agaty, dziewicy i męczennicy; podczas Mszy św. o godzinie 8.00 i 18.00 nastąpi błogosławieństwo chleba i soli, które mają chronić nasze domy przed kataklizmami
 3. W pierwszą niedzielę miesiąca, 6 lutego o godz. 18.00 Msza św. w intencji o dobrego męża i o dobrą żonę. Modlić się będziemy zwłaszcza za wstawiennictwem św. Józefa.
 4. W tym tygodniu przypada również pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca;
  • w czwartek o godz. 17.30 nabożeństwo prowadzone przez Straż Honorową Najświętszego Serca Pana Jezusa i adoracja Najświętszego Sakramentu; na godz. 18.00 zapraszamy Liturgiczną Służbę Ołtarza, ich Rodziców i Rodziny Kapłańskie na wspólną modlitwę w intencji powołań kapłańskich i zakonnych;
  • w piątek okazja do spowiedzi św. od 6.00 do 8.30 i od 15.00 do 18.30; o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu; o godz. 17.30 nabożeństwo za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Przed południem odwiedzimy chorych w domach wg indywidualnych ustaleń.
  • w sobotę o godz. 8.00 Msza św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i Wojowników Maryi, następnie adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszych sobót, zmiana Tajemnic Różańcowych, a następnie spotkanie w Auli Świętego Krzyża. Zapraszamy również na męski różaniec ulicami naszej parafii bezpośrednio po nabożeństwie.
 5. Zakończyliśmy kolędę zarówno indywidualną na zaproszenia jak i wspólnotową w bazylice. Dziękujemy Wam za ten czas modlitwy i spotkania oraz wszelkiego rodzaju wsparcie i dobre słowo Niech Pan Wam błogosławi na każdy dzień i prowadzi.
 6. W naszej parafii serdecznie witamy ks. Krzysztofa Śliwę CM, który został skierowany przez przełożonych Zgromadzenia Misji do posługi kapelana więzienia i szpitala. Życzymy mu Bożego błogosławieństwa i opieki Niepokalanej.
 7. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: śp. Maria Kaznowska, Danuta Pawlak, Jerzy Klarkowski, Barbara Grzelak, Teresa Marchlik, Anna Wolender, Mirosława Lenckowska – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
2022-01-30T00:12:13+01:00