Ogłoszenia duszpasterskie: 6 – 12 lutego 2022 roku

 1. W każdą niedzielę zapraszamy na godzinę 8.30 – na wspólną modlitwę brewiarzową z katechezą dla dorosłych.
 2. W tym tygodniu w liturgii:
  w poniedziałek – wsp. bł. Rozalii Rendu, Siostry Miłosierdzia
  w czwartek – św. Scholastyki, dziewicy
  w piątek – wsp. Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, czyli Światowy Dzień Chorego; w tym dniu na Mszy św. o godz. 8. 00 i 18.00 zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem; serdecznie zapraszamy zwłaszcza osoby starsze i chore; bardzo prosimy opiekunów o dowiezienie swoich najbliższych do bazyliki.
 3. W przyszłą niedzielę ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na utrzymanie naszej bazyliki.
 4. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w bazylice odbędzie się w poniedziałek, 28 lutego o godz. 19.00 w Auli Świętego Krzyża.
 5. Po zimowej przerwie zapraszamy ponownie do naszej parafialnej kawiarenki Altruist, która czynna jest w niedzielę od godz. 10.00 – 14.30. Wejście z tyłu bazyliki, naprzeciwko placu zabaw.
 6. Luty jest szczególnym miesiącem modlitwy za konających. Jezus mówił do św. s. Faustyny, szczególnie o modlitwie koronką do Miłosierdzia Bożego: każdą duszę bronię w godzinie śmierci jako swej chwały, która odmawiać będzie tę koronkę, albo przy konającym inni odmówią, jednak odpustu tego samego dostępują. Kiedy przy konającym odmawiają tę koronkę, uśmierza się gniew Boży, a miłosierdzie niezgłębione ogarnia duszę i poruszą się wnętrzności Miłosierdzia Mojego, dla Bolesnej Męki Syna Mojego (Dz 811). Polecajmy Bogu tych, którzy odchodzą z tego świata i prośmy dla nich o Boże Miłosierdzie.
 7. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: śp. Danuta Gibas, Katarzyna Zielińska, Anna Plata, Marek Urbański, Tomasz Baczyński – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
2022-02-05T18:40:44+01:00