Ogłoszenia duszpasterskie – I niedziela Wielkiego Postu

 1. W każdą niedzielę zapraszamy na godzinę 8.30 – na wspólną modlitwę brewiarzową – jutrznię połączoną z katechezą dla dorosłych.
 2. Dzisiaj w naszej bazylice gościmy scholę z Białorusi Ad Dei Gloriam, która ubogaca swym śpiewem liturgię i jednoczy we wspólnej modlitwie o pokój za naszą wschodnią granicą.
 3. Wielki Post ma za cel przygotować nas do obchodu Paschy, czyli Świąt Wielkanocnych. Pomocą są zawsze modlitwa, post i jałmużna. Modlitwa, czyli m.in. nabożeństwa wielkopostne. Gorzkie Żale śpiewamy w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00. Droga Krzyżowa w piątki: dla dorosłych o godz. 8.30 i 17.30, dla dzieci o godz. 16.30; dla młodzieży, studentów i dorosłych o godz. 19.30. Pamiętajmy o wyrzeczeniu, które uczy pokory i otwiera nas na Boga, niech będzie to nasz post. Jałmużną niech będzie podzielenie się z tymi, którzy mają mniej niż my i potrzebują pomocy. W naszej parafii, przez okres Wielkiego Postu, do skarbon przy wyjściu z kościoła zbieramy ofiary na pomoc dla ubogich chorych i potrzebujących opieki.
 4. W czwartek, 10 marca po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy do Auli Świętego Krzyża na spotkanie dla małżeństw oczekujących bądź starających się o potomstwo. Szczegóły w gablocie.
 5. Na rzecz uchodźców z Ukrainy w ubiegłą niedzielę i Środę Popielcową zebraliśmy 27 565 zł. Dziękujemy za Waszą hojność.
 6. Tworzymy przy bazylice scholę i orkiestrę, aby ubogaciła ona m.in. Liturgię Wigilii Paschalnej. Wszystkich chętnych do zaangażowania się w śpiew i grę prosimy o kontakt z biurem parafialnym i ks. Krzysztofem Śliwą CM.
 7. Dziś przy biurze parafialnym do godz. 11.30 zbierane są składki członkowskie Towarzystwa Przyjaciół Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
 8. W każdy poniedziałek zapraszamy na nabożeństwo za wstawiennictwem św. Wincentego a Paulo z fragmentami konferencji patrona naszej parafii i Założyciela Zgromadzenia Misji.
 9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Przewodnika Katolickiego i parafialnej gazetki Dla Rodziny.
 10. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: śp. Urszula Katulska, Leon Radzimski, Irena Kitłowska, Adam Wolnikowski, Dawid Bielański, Irena Plińska, Maria Łukowiak – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
  ks. Sławomir Bar CMproboszcz
2022-03-06T17:25:33+01:00