Ogłoszenia duszpasterskie – 13 marca 2022 roku II niedziela Wielkiego Postu

  1. Dziękujemy za ofiary składane dziś na tacę, które przeznaczone są na utrzymanie bazyliki.
  2. W każdą niedzielę zapraszamy na godzinę 8.30 na wspólną modlitwę liturgii godzin – jutrznię, z katechezą dla dorosłych
  3. Wielki Post ma za cel przygotować nas do obchodu Paschy, czyli Świąt Wielkanocnych. Pomocą są zawsze modlitwa, post i jałmużna. Modlitwa to m.in. nabożeństwa wielkopostne. Gorzkie Żale śpiewamy w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00. Droga Krzyżowa w piątki: dla dorosłych o godz. 8.30 i 17.30, dla dzieci o godz. 16.30; dla młodzieży, studentów i dorosłych o godz. 19.30. Pamiętajmy o wyrzeczeniu, które uczy pokory i otwiera nas na Boga, niech będzie to nasz post. Jałmużną niech będzie podzielenie się z tymi, którzy mają mniej niż my i potrzebują pomocy. W naszej parafii, przez okres Wielkiego Postu, do skarbon przy wyjściu z kościoła zbieramy ofiary na pomoc dla ubogich chorych i potrzebujących opieki.
  4. W poniedziałek, 14 marca o godz. 19.00 w Auli Świętego Krzyża odbędzie się spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. w bazylice.
  5. W środę 16 marca bazylika będzie kolejnym Wielkopostnym Kościołem Stacyjnym na mapie diecezji bydgoskiej. Plan nabożeństw w tym dniu znajduje się na stronie internetowej oraz w gablocie z tyłu kościoła. Księża będą pełnić dyżur w konfesjonale od godz. 6.00 do 21.00. (plan szczegółowy na osobnej kartce)
  6. W sobotę 19 marca, uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Msza św. w intencjach solenizanta, ks. Józefa Parafiniuka CM, zostanie odprawiona w niedzielę o godz. 13.00.
  7. W trzecią sobotę miesiąca, 19 marca o godz. 15.00 zapraszamy na Msze świętą w intencji zmarłych. Msza sprawowana będzie w kaplicy cmentarnej na Bielawkach.
  8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Przewodnika katolickiego i naszej gazetki parafialnej Dla Rodziny.
  9. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: śp. Stefania Romanczewska, Jan Michalak, Stanisław Czajka, Bernadeta Czajkowska, Renata Mathias – Pieścikowska, Irena Rossa, Regina Stanek – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
2022-03-13T15:11:06+01:00