Ogłoszenia duszpasterskie – 20 marca 2022 roku III niedziela Wielkiego Postu

  1. Wielki Post ma za cel przygotować nas do obchodu Paschy, czyli Świąt Wielkanocnych. Nabożeństwa wielkopostne w bazylice to Gorzkie Żale, które śpiewamy w niedzielę o godz. 17.00. Droga Krzyżowa w piątki: dla dorosłych o godz. 8.30 i 17.30, dla dzieci o godz. 16.30; dla młodzieży, studentów i dorosłych o godz. 19.30. W naszej parafii, przez okres Wielkiego Postu, do skarbon przy wyjściu z kościoła zbieramy ofiary na pomoc ubogim oraz uchodźcom wojennym z Ukrainy mieszkających w ogrzewalni oraz w domu interwencyjnym przy ul. Nasypowej.
  2. W każdą niedzielę zapraszamy także na godz. 8.30 na wspólną modlitwę brewiarzową z katechezą dla dorosłych.
  3. W piątek 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Na godz. 18.00 zapraszamy małżeństwa spodziewające się lub pragnące potomstwa.
  4. Dziękujemy za Waszą pomoc w utrzymaniu bazyliki. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy 14 960 zł. Te pieniądze pomagają nam w dokończeniu chłodni na żywność przy ogrzewalni U Miecia. Trwają także przygotowania do dalszego remontu kopuły bazyliki.
  5. Rekolekcje dla dzieci rozpoczną się w niedzielę, 27 marca Mszą św. o godz. 11.30. Zapraszamy też dzieci w poniedziałek, wtorek i środę (w dn. 28 – 30 marca) na godz. 18.00. Rekolekcje poprowadzi ks. Piotr Maćkowiak CM.
  6. Rekolekcje dla dorosłych rozpoczną się 3 kwietnia, w V niedzielę Wielkiego Postu. Głosił je będzie ks. Piotr Kobeszko z naszej parafii partnerskiej NMP Królowej Rodzin w Białymstoku. Młodzież zapraszamy w poniedziałek, wtorek i środę (w dn. 4 – 6 kwietnia), na spotkanie rekolekcyjne o godz. 19.30.
  7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, Przewodnika katolickiego i tygodnika parafialnego Dla Rodziny.
  8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Danuta Pokora, Halina Kobylarska, Wiktor Pupienin, Teresa Modrakowska, Wanda Janik, Stanisław Przybylski, Bożena Lewandowska, Bogumiła Szymczak – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
2022-03-19T23:36:33+01:00