Ogłoszenia duszpasterskie – IV niedziela Wielkiego Postu 27 marca 2022 roku

 1. Wielki Post ma za cel przygotować nas do obchodu Paschy, czyli Świąt Wielkanocnych. Nabożeństwa wielkopostne w bazylice to Gorzkie Żale, które śpiewamy w niedzielę o godz. 17.00. Droga Krzyżowa w piątki: dla dorosłych o godz. 8.30 i 17.30, dla dzieci o godz. 16.30; dla młodzieży, studentów i dorosłych o godz. 19.30. W naszej parafii, przez okres Wielkiego Postu, do skarbon przy wyjściu z kościoła zbieramy ofiary na pomoc ubogim oraz uchodźcom wojennym z Ukrainy mieszkających w ogrzewalni oraz w domu interwencyjnym przy ul. Nasypowej.
 2. W każdą niedzielę zapraszamy na godz. 8.30 na modlitwę brewiarzową – jutrznię, z katechezą dla dorosłych. Modlimy się wówczas za tych, którzy pogubili się w życiu wiarą.
 3. Dziś rozpoczynają się rekolekcje dla dzieci. Zapraszamy również w poniedziałek, wtorek i środę na godz. 18.00. Rekolekcje prowadzi ks. Piotr Maćkowiak CM.
 4. Rekolekcje dla dorosłych rozpoczną się za tydzień, 3 kwietnia, w V niedzielę Wielkiego Postu. Głosił je będzie ks. Piotr Kobeszko z naszej parafii partnerskiej NMP Królowej Rodzin w Białymstoku. Msza św. z nauką rekolekcyjną o godz. 8.00 i 18.00. Pół godziny wcześniej odbędą się wspólne modlitwy. Młodzież zapraszamy w poniedziałek, wtorek i środę (w dn. 4 – 6 kwietnia), na spotkanie rekolekcyjne o godz. 19.30.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca;w piątek okazja do spowiedzi św. od 6.00 do 8.30 i od 15.00 do 18.30; o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu. Przed południem odwiedzimy chorych w domach;
  w sobotę Msza św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca o godz. 8.00, adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszych sobót, zmiana Tajemnic Różańcowych, a następnie spotkanie w Auli Świętego Krzyża.
 6. W niedzielę, 3 kwietnia zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 w intencji o dobrego męża i dobrą żonę. Modlić się będziemy zwłaszcza za wstawiennictwem św. Józefa.
 7. Za tydzień studenci z Duszpasterstwa Akademickiego „Stryszek” będą rozprowadzać ozdoby wielkanocne. Już teraz dziękujemy Wam za finansowe i duchowe wsparcie działalności naszego duszpasterstwa.
 8. Wychodząc z kościoła można u Liturgicznej Służby Ołtarza nabyć paschaliki wielkanocne z których dochód przeznaczony jest na cele Caritas Polska. Można również płacić kartą.
 9. Bardzo prosimy rodziców i opiekunów dzieci o zwrócenie większej uwagi na zachowanie swoich pociech w kościele. Apelujemy zwłaszcza, aby w trosce o ich bezpieczeństwo, nie dopuszczać dzieci do świeczników przy bocznych ołtarzach, gdyż rozbijając obecne tam szklane elementy mogą wyrządzić sobie krzywdę.
 10. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: śp. Anna Fus, Stefania Markowska, Leszek Majewski, Laura Humięcka, Anna Olszewska, Józef Chałupczak – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
2022-03-28T22:01:31+02:00