Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

 1. W imieniu wszystkich duszpasterzy pracujących przy bydgoskiej bazylice św. Wincentego a Paulo, życzę Wam, aby Jezus Chrystus, nasz Pan i Zbawiciel, który umarł na krzyżu, ale przede wszystkim zmartwychwstał opromieniał Was wszystkich swoim blaskiem i dawał siłę na każdy dzień życia. Życzymy Wam, abyście trudności, które są nieodłącznie związane z codziennością każdego i każdej z nas, przeżywali z Bogiem, z zaufaniem Jemu, że po każdym Wielkim Piątku, który pojawia się w życiu przychodzi niedziela zmartwychwstania. Niech Was Bóg prowadzi!
 2. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie w przygotowanie Triduum Paschalnego: zwłaszcza księżom, bratu Piotrowi, panu Karolowi, pracownikom technicznym, Liturgicznej Służbie Ołtarza, na czele z ks. Maciejem, orkiestrze, mieszkańcom ogrzewalni „U Miecia” – bez was nie bylibyśmy w stanie tak dobrze przeżyć tych świętych dni.
 3. Dziękujemy za ofiary złożone na kwiaty. Przy tej okazji dziękujemy także za okazywaną nam życzliwość i dobroć, za przesłane życzenia i różnego rodzaju pomoc materialną i duchową. Bóg zapłać!
 4. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. w bazylice sprawowane będą wg porządku niedzielnego. Ofiary składane w tym dniu na tacę przeznaczone będą na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
 5. W piątek w oktawie świąt Wielkanocnych nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania potraw mięsnych.
 6. Od Liturgii Wigilii Paschalnej wróciła do kropielnic woda święcona. Można już z niej korzystać czyniąc znak krzyża wchodząc do kościoła.
 7. W przyszłą niedzielę Kościół obchodzi Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Jezus powiedział do siostry Faustyny: Jestem miłością i miłosierdziem samym i polecił jej, żeby ogłosiła to orędzie całemu światu. Pan Jezus wskazał s. Faustynie pięć sposobów, w jaki ludzie mogą wypraszać zbawienie dla siebie i całego świata: Koronkę do Miłosierdzia Bożego, modlitwę przed obrazem Jezusa Miłosiernego z napisem Jezu ufam Tobie, modlitwę w godzinie konania Chrystusa na krzyżu, zwaną godziną Miłosierdzia, obchodzenie święta Miłosierdzia Bożego, modlitwą słowem i czynem. O godz. 15.00 w bazylice odmówimy wspólnie Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
 8. W Niedzielę Miłosierdzia w godz. od 11.00 do 16.00 odbędzie się tzw. bazylikowanie, czyli rodzinne spotkanie dla parafian, przyjaciół oraz gości bazyliki. Będzie to przede wszystkim okazja do spotkania z ubogimi oraz tymi, którzy uciekają przed wojną na Ukrainie. Oprócz degustacji pierogów i ukraińskiego barszczu zaplanowaliśmy poświąteczną wymianę prezentów i zabawy dla dzieci.
 9. W tym dniu Caritas diecezji bydgoskiej organizuje Festyn Dobra. Rozpocznie się on Mszą św. w kościele M. B. Ostrobramskiej przy ul. Kijowskiej. Po Eucharystii w Fabryce Lloyda przy ul Fordońskiej odbędzie się część z koncertami i innymi atrakcjami.
 10. W najbliższym czasie imieniny będą obchodzili ks. Marek Ristau CM i ks. Jarosław Biedroń CM. Msza św. w ich intencji będzie sprawowana w niedzielę, 24 kwietnia o godz. 11.30.
 11. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: śp. Ludwika Budzińska, Piotr Januszewski, Irena Katryńska, Jan Sielachowicz, Rajmund Siuda, Władysława Musiał, Zygmunt Kaczyński, Marek Nowak – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
2022-04-18T10:25:45+02:00