Ogłoszenia duszpasterskie – 24 kwietnia 2022 roku

 1. Dzisiejsza niedziela w nawiązaniu do liturgii słowa i objawień św. Faustyny Kowalskiej została nazwana niedzielą Miłosierdzia Bożego. Z tego przymiotu Bożego najbardziej korzystamy w czasie sprawowania sakramentów, a przede wszystkim sakramentu pokuty. O godz. 15.00 w bazylice odmówimy wspólnie Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy.
 2. W każdą niedzielę zapraszamy na godz. 8.30 na modlitwę brewiarzową – jutrznię, z katechezą dla dorosłych. Modlimy się wówczas za tych, którzy pogubili się w życiu wiarą.
  W tym tygodniu w liturgii:w poniedziałek – święto św. Marka, ewangelisty; jest to także dzień modlitwy o urodzaje;we wtorek – przeniesiona z racji oktawy świąt wielkanocnych uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski;w piątek – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.
 3. Piątek, 29 kwietnia to również Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, obchodzony w rocznicę wyzwolenia obozu w Dachau (1945). Naszą modlitwą będziemy otaczać wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego totalitaryzmu, szczególnie kapłanów oraz osoby życia konsekrowanego.
 4. We wtorek podczas Mszy św. o godz. 18.00 młodzież przygotowująca się w naszej parafii oraz w szkole im. Braille’a przystąpi do sakramentu bierzmowania. Polecamy ich waszej modlitwie.
 5. W sobotę 30 kwietnia o godz. 8.00 Msza św. w intencjach Apostolatu Maryjnego Cudownego Medalika. Po Eucharystii spotkanie w Auli Świętego Krzyża.
 6. W pierwszą niedzielę miesiąca, 1 maja o godz. 18.00 Msza św. w intencji o dobrego męża i o dobrą żonę. Modlić się będziemy zwłaszcza za wstawiennictwem św. Józefa.
 7. W tym dniu rozpoczną się nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej. odbywać się one będą od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej, a w soboty i niedziele o godz. 17.30. W niedzielę zapraszamy także na godz. 20.30 o naszego ogrodu misjonarskiego, aby razem odśpiewać litanię loretańską i zakończyć to modlitewne spotkanie apelem jasnogórskim.
 8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, także naszego tygodnika parafialnego Dla Rodziny.
 9. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: śp. Katarzyna Strzyżewska, Elżbieta Kromplewska, Wiesław Marzyński – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
2022-04-24T15:38:00+02:00