Ogłoszenia duszpasterskie – 1 maja 2022 roku

 1. W każdą niedzielę zapraszamy na godzinę 8.30 na wspólną modlitwę brewiarzową, jutrznię, z katechezą dla dorosłych. Podczas niej modlimy się zwłaszcza za tych, którzy odeszli od Pana Boga.
 2. W tym tygodniu w liturgii:
  we wtorek – uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski oraz rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Msze św. w bazylice według porządku niedzielnego.
  środa – wsp. św. Floriana, męczennika, patrona strażaków;
  w piątek – święto św. Filipa i Jakuba, apostołów.
 3. W tym tygodniu przypada również pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca;
  w czwartek o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie do Auli Świętego Krzyża, a następnie na nabożeństwo prowadzone przez Straż Honorową Najświętszego Serca Pana Jezusa i adorację Najświętszego Sakramentu; na godz. 18.00 zapraszamy Liturgiczną Służbę Ołtarza, ich Rodziców i Rodziny Kapłańskie na wspólną modlitwę w intencji powołań kapłańskich i zakonnych;w piątek okazja do spowiedzi św. od 6.00 do 8.30 i od 15.00 do 18.30; o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu; o godz. 17.30 nabożeństwo za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Przed południem odwiedzimy chorych w domach.
  w sobotę Msza św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca o godz. 8.00, adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszych sobót; następnie zmiana Tajemnic Różańcowych, i spotkanie w Auli Świętego Krzyża.
 4. W niedzielę, 8 maja o godz. 11.00 grupa parafialna dzieci przystąpi do I Komunii Św. Dzieci ustawią się przed bazyliką o godz. 10.30. Pozostałych parafian prosimy w miarę możliwości o wybór innej godziny Mszy św.
 5. Przez cały maj zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, a także odmawiania litanii do Matki Bożej indywidualnie. Nabożeństwa odprawiamy codziennie po Mszy św. o godz. 18.00, a w soboty i niedziele o godz. 17.30. W niedzielę zapraszamy również do naszego ogrodu misjonarskiego na godz. 20.30, na wspólną modlitwę zakończoną Apelem Jasnogórskim. Zachęcamy wszystkich, a szczególnie dzieci i młodzież, do uczestnictwa w nabożeństwach majowych.
 6. W najbliższą niedzielę ofiary na tacę zbierane będą na potrzeby bazyliki. Już teraz dziękujemy wam za duchowe i materialne wspieranie działalności bazyliki.
 7. W dniach 17 – 18 maja Wspólnota Żywego Różańca organizuje Pielgrzymkę w intencji Ojczyzny do Sanktuarium św. Andrzeja Boboli i do Wyszkowa – polskiego Loretto. Wszelkie informacje w biurze parafialnym.
 8. W dniach od 25 – 28 maja Księża z parafii Zmartwychwstania Pańskiego na Bielawkach zapraszają na pielgrzymkę śladami św. Jana Pawła II. Na szlaku pielgrzymowania jest m.in. Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej, Dom Rodzinny św. Jana Pawła II w Wadowicach, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie oraz Kalwaria Zebrzydowska. Zapisy do 12 maja w biurze parafii Zmartwychwstania Pańskiego.
 9. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
2022-05-04T15:45:53+02:00