Ogłoszenia duszpasterskie – 8 maja 2022 roku

 1. Dziś przeżywamy w Kościele Światowy Dzień Modlitw o Powołania. W naszych modlitwach pamiętajmy o kapłanach, a także naszych klerykach by nigdy nie zabrakło świętych i Bożych pracowników winnicy Pana.
 2. Ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczone są na potrzeby bazyliki. Bóg zapłać za duchowe i materialne wsparcie naszej działalności.
 3. W tym tygodniu w liturgii:w poniedziałek – przeniesiona z niedzieli uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika,we wtorek – uroczystość św. Ludwiki de Marillac, współzałożycielki Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia
  w sobotę – święto św. Macieja, apostoła
 4. W piątek, 13 maja po Mszy św. wieczornej odbędzie się nabożeństwo fatimskie ze śpiewem litanii loretańskiej.
 5. W najbliższą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00 grupa dzieci z Państwowego Zespołu szkół Muzycznych przystąpi do I Komunii św. Osoby niezainteresowane tą uroczystością prosimy o wybór, w miarę możliwości, innej godziny Mszy św.
 6. W najbliższym czasie swoje imieniny obchodził będzie ks. Sławomir Bar CM, proboszcz naszej parafii oraz ks. Maciej Musielak CM. Msza św. w intencji solenizantów w niedzielę, 15 maja o godz. 13.00.
 7. W trzecią sobotę miesiąca, 14 maja o godz. 15.00 w kaplicy na cmentarzu na Bielawkach sprawowana będzie Msza św. za parafian zmarłych w ostatnim czasie oraz spoczywających na tym cmentarzu.
 8. Nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej odprawiane są w bazylice od poniedziałku do piątku po Mszy św. o godz. 18.00, a w soboty i niedziele o godz. 17.30. W niedzielę zapraszamy również do naszego ogrodu misjonarskiego na godz. 20.30, na wspólną modlitwę zakończoną Apelem Jasnogórskim.
 9. W dniach 17 – 25 października organizowana jest pielgrzymka do Włoch. Szczegóły w biurze parafialnym.
 10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Andrzej Sobieszczyk, Urszula Wodarska, Jędrzej Jędrzejczak, Grażyna Pietruszewska, Elżbieta Laskowska, Aniela Łazarz, Bogdan Matuszewski – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
2022-05-10T16:33:44+02:00