Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dzisiejsza uroczystość kończy w liturgii okres wielkanocny. W liturgii wracamy do okresu zwykłego, co będzie nam pokazywał zielony kolor szat liturgicznych. Zachęcamy do udziału w jutrzni, którą odprawiamy w każdą niedzielę o godz. 8.30, w Godzinkach o Niepokalanym Poczęciu NMP, śpiewanych w niedzielę o godz. 9.30 oraz w nabożeństwach czerwcowych, które odprawiamy codziennie po Mszy św. o godz. 18.00, a w soboty i niedziele o godz. 17.30. W niedzielę dodatkowo o godz. 20.30 nabożeństwo czerwcowe w ogrodzie przy bazylice.
 2. Dziś na Mszy św. o godz. 13.00 będziemy się modlić w intencji księży przeżywających rocznicę święceń kapłańskich: ks. Zbigniewa Kopcińskiego CM i Ks. Wojciecha Niezabitowskiego CM, ks. Józefa Parafiniuka CM i ks. Macieja Musielaka CM.
 3. W tym tygodniu w liturgii:
  w poniedziałek – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła,
  w środę – wsp. św. Jadwigi Królowej,
  w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana,
  w sobotę – wsp. św. Barnaby, Apostoła.
 4. W poniedziałek, 6 czerwca o godz. 19.00 w Auli Świętego Krzyża odbędzie się spotkanie członków Stowarzyszenia Miłosierdzia.
 5. Najbliższa niedziela przypada uroczystość Najświętszej Trójcy. O godz.13.00 swoją Mszę św. prymicyjną będzie sprawował ks. Krzysztof Krysiński CM pochodzący ze wspólnoty Młodzieży Misjonarskiej. W liturgii dzień ten kończy okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej, dlatego serdecznie zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty i Eucharystii.
 6. Ofiary na tacę składane w najbliższą niedzielę przeznaczone będą na prace remontowe kopuły bazyliki. Wszystkich zainteresowanych zakupem cegiełki z fragmentem blachy z kopuły zapraszamy do biura parafialnego. Dochód ze sprzedaży tej szlachetnej pamiątki przeznaczony będzie na dalsze prace remontowe wymiany dachu na naszej bazylice.
 7. Od początku czerwca, uległy zmianie godziny Mszy św. w bazylice. Msze św. w niedziele są sprawowane o godz. 6.00, 7.30, 10.00, 11.30, 13.00, 18.00 i 20.00. Do końca sierpnia nie będzie Mszy św. o godz. 16.00.
 8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Halina Mirgos, Teresa Kołtuj – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
2022-06-05T16:13:26+02:00