Ogłoszenia duszpasterskie – 12 czerwca 2022 roku

 1. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na potrzeby bazyliki. Wszystkich zainteresowanych zakupem cegiełki z fragmentem blachy z poprzedniego pokrycia kopuły naszej świątyni zapraszamy do biura parafialnego. Dochód ze sprzedaży tej pamiątki przeznaczony będzie na dalsze prace remontowe wymiany dachu na bazylice.
 2. Dzisiejsza uroczystość Najświętszej Trójcy kończy okres spowiedzi wielkanocnej. Dlatego serdecznie zapraszamy kto jeszcze nie zdążył do sakramentu pokuty i Eucharystii.
 3. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek – wsp. św. Antoniego z Padwy
  we wtorek – wsp. bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika patrona diecezji bydgoskiej,
  w piątek – wsp. św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika patrona ubogich.
 4. W poniedziałek, w 13 dzień miesiąca o godz. 17.30 nabożeństwo za wstaw. św. Wincentego a Paulo połączone z nabożeństwem fatimskim.
 5. W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. W tym dniu Msze św. odprawimy wg porządku niedzielnego, nie będzie jednak Mszy św. o godz. 11.30. Po Eucharystii o godz. 10.00 wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Przejdziemy ulicami Markwarta, Staszica, Kopernika i aleją Ossolińskich. Procesję zakończymy na placu przed bazyliką. O przygotowanie ołtarzy prosimy: ołtarz I – Apostolat Maryjny i Ministranci Seniorzy, ołtarz II – studenci i Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa, ołtarz III – Młodzież Misjonarska, ołtarz IV – wspólnota Żywego Różańca. Prosimy o przygotowanie baldachimu, sztandarów i chorągwi oraz o udekorowanie okien domów na trasie procesji. Próba sypania kwiatów w środę o godz. 17.00. Dzieci pierwszokomunijne biorą udział w procesji w strojach komunijnych. Kwiaty do sypania na Boże Ciało i oktawę można składać do kosza wystawionego w kościele. Uroczystej procesji Bożego Ciała przewodniczyć będzie ks. Dominik Jemielita CM, neoprezbiter. Po procesji ks. Dominik udzieli prymicyjnego błogosławieństwa.
 6. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które w trakcie oktawy Bożego Ciała będą zawsze po Mszy św. o godz. 18.00. W niedzielę nabożeństwo również o 20.45 w ogrodzie przy bazylice.
 7. W trzecią sobotę miesiąca, 18 czerwca o godz. 15.00 w kaplicy na cmentarzu na Bielawkach sprawowana będzie Msza św. za parafian zmarłych w ostatnim czasie oraz spoczywających na tym cmentarzu.
 8. W najbliższą niedzielę, 19 czerwca Mszę św. o godz. 13.00 odprawi i udzieli błogosławieństwa prymicyjnego ks. Michał Radziwiłł CM, który odbywał u nas praktyki duszpasterskie. W tym dniu odbędzie się także kolejny bydgoski Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpocznie się on Mszą św. o godz. 11.00 w katedrze by później wyruszyć w kierunku bazyliki, gdzie będzie miał miejsce piknik rodzinny.
 9. Dzisiaj po Mszy św. członkowie Apostolatu Maryjnego Cudownego Medalika zbierają podpisy ws obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej mającej wzmocnić ochronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci.
 10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Grażyna Dąbrowska, Dariusz Brzykcy, Zofia Jeleńska, Wiesław Wesołowski, Bernard Borowiak, Wiesława Brzozowska-Brudlow – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
2022-06-11T23:10:43+02:00