Ogłoszenia duszpasterskie – 19 czerwca 2022 roku

 1. Zachęcamy do udziału w jutrzni, którą odprawiamy w każdą niedzielę o godz. 8.30 oraz w nabożeństwach czerwcowych, które odprawiamy od poniedziałku do piątku po Mszy św. o godz. 18.00, a w soboty i niedziele o godz. 17.30. W niedzielę dodatkowo o godz. 20.45 nabożeństwo czerwcowe w naszym ogrodzie.
 2. Trwa oktawa uroczystości Bożego Ciała. Procesje eucharystyczne ze śpiewem litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa odbywać się będą do piątku.
 3. Dziś zapraszamy na Marsz dla Życia i Rodziny, który rozpocznie się o godz. 11.00 Mszą św. w katedrze by zakończyć wspólnym piknikowaniem przy bazylice.
 4. W tym tygodniu w liturgii:
  we wtorek – wsp. św. Alojzego Gonzagi, zakonnika;
  czwartek – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela;
  w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, dzień modlitwy o świętość kapłanów; tego dnia z całym Kościołem odmówimy akt poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Jezusa; z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych;
  w sobotę – wsp. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 5. Od września przy bazylice będzie funkcjonować nowa wspólnota. Skierowana jest do osób młodych, które ukończyły już studia, pracują i poszukują dalszej formacji i rozwoju religijnego. Spotkania oparte będą m.in. na rozważaniu Pisma Świętego i ciekawych zagadnień teologicznych. Więcej szczegółów wkrótce na stronie Duszpasterstwa Akademickiego Stryszek i bydgoskiej bazyliki.
 6. Składka na potrzeby bazyliki zbierana w niedzielę, 12 czerwca, wyniosła 16 260 zł. Trwa trzeci etap remontu kopuły. Z Ministerstwa i Kultury i Dziedzictwa Narodowego otrzymaliśmy 1 mln 480 tys. zł, czyli 90% wartości inwestycji. Całość prac trzeciego etapu wynosi 1 mln 700 tyś zł. Za wszelką pomoc modlitwę i zakup cegiełek na prace modernizacyjne bardzo Wam dziękujemy. Niech Pan wynagrodzi Wasz trud i zaangażowanie.
 7. W przyszłą niedzielę Młodzież Misjonarska zbierać będzie ofiary do puszek na rekolekcje i wypoczynek wakacyjny.
 8. Msza św. dla wspólnoty Apostolatu Maryjnego Cudownego Medalika w sobotę, 25 czerwca. Po Eucharystii spotkanie formacyjne.
 9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Zbigniew Kuśmierczyk, Kazimiera Zaćmińska, Marcin Drobnik, Czesław Makuch – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
2022-06-19T09:59:55+02:00