Ogłoszenia duszpasterskie – 26 czerwca 2022 roku XIII niedziela zwykła

 1. „Bóg zapłać” za ofiary dla najuboższych składane dzisiaj do skarbon Bydgoskiego Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo.
 2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych, które odprawiamy do czwartku włącznie po Mszy św. wieczornej, a dzisiaj jeszcze o 17.30 w kościele i o godz. 20.45 w naszym ogrodzie misjonarskim. W okresie wakacji nie będzie również niedzielnej modlitwy brewiarzowej w bazylice.
 3. W poniedziałek, 27 czerwca przed Mszą św. wieczorną w ramach 9-cio letniej nowenny przed 200 (dwusetną) rocznicą objawień NMP od Cudownego Medalika zapraszamy na nabożeństwo maryjne, a po Mszy św. na spotkanie diecezjalne osób odpowiedzialnych za Apostolat Maryjny. Spotkanie odbędzie w Auli Świętego Krzyża.
 4. W tym tygodniu w liturgii:
  we wtorek – wsp. św. Ireneusza, biskupa i męczennika,
  w środę – uroczystość św. apostołów Piotra i Pawła
 5. W dniu tej uroczystości w bazylice można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami tj.: uczestnictwo we Mszy św. z przyjęciem Komunii św., odmówienie modlitwy Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo i Wierzę w Boga w intencjach papieża Franciszka. Msze św. z homilią o godz. 8.00 i 18.00. Ofiary złożone w tym dniu na tacę przeznaczone są na potrzeby Stolicy Apostolskiej. W tym dniu imieniny obchodzi ks. Paweł Čopar CM oraz br. Piotr Ziomber CM. W ich intencjach modlić się będziemy na Mszy św. w niedzielę, 3 lipca o godz. 13.00.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi św. od 6.00 do 8.30 i od 15.00 do 18.30. O godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.30. nabożeństwo za wstaw. św. Jana Pawła II.
  W sobotę Msza św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca o godz. 8.00, następnie adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszych sobót oraz zmiana Tajemnic Różańcowych.
 7. Czas wakacji to czas nabrania sił, spojrzenia na Boga i na siebie inaczej, może to czas odnowienia naszych relacji z Panem Jezusem, doświadczenia na nowo Jego bliskości i Miłości. Wakacje to również czas odnowy sił fizycznych i psychicznych, dostrzegania tych, których kochamy, albo kochamy za mało, to czas spotkania z Bogiem w przyrodzie, a także z drugim człowiekiem. Dlatego zapraszam Was na spotkanie z Chrystusem w Eucharystii i modlitwie.
 8. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: śp. Henryk Gruszecki, Stanisław Matuszczak, Katarzyna Kozak, Bolesława Gawłowska, Waldemar Maludziński, Zofia Miroszniczenko– Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
2022-06-25T19:42:01+02:00