Ogłoszenia duszpasterskie – 10 lipca 2022 roku XV niedziela zwykła

 1. Bóg zapłać za modlitwę w intencji naszej wspólnoty parafialnej oraz Domu Zgromadzenia Misji, a także za wszelkie ofiary złożone na potrzeby bazyliki i osób ubogich.
 2. Czas wakacji to czas nabrania sił, spojrzenia na Boga i na siebie inaczej, to czas odnowienia naszych relacji z Panem Jezusem, doświadczenia na nowo Jego bliskości i miłości. Wszystkim wypoczywającym w Bydgoszczy życzymy udanego pobytu i zachęcamy do udziału w nabożeństwach, które sprawujemy wg porządku przedstawionego na tablicach informacyjnych oraz w Internecie.
 3. W tym tygodniu w liturgii:
  w poniedziałek – święto św. Benedykta opata, patrona Europy,
  we wtorek – wsp. św. w. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika,
  w środę – wsp. św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników,
  w piątek – św. Bonawentury biskupa i doktora Kościoła,
  w sobotę – Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.
 4. W środę 13 lipca o godz. 17.30 odbędzie się nabożeństwo fatimskie.
 5. W trzecią sobotę miesiąca, 16 lipca o godz. 15.00 w kaplicy na cmentarzu na Bielawkach sprawowana będzie Msza św. za parafian zmarłych w ostatnim czasie oraz spoczywających na tym cmentarzu.
 6. Rozpoczęła się przebudowa ołtarza Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik. Już niebawem zostanie utworzone miejsce całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Umieścimy tam również relikwie świętych i błogosławionych rodziny wincentyńskiej. Poświęcenie ołtarza jest zaplanowane na 25 września, dzień naszego odpustu parafialnego.
 7. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: śp. Teresa Kempka, Andrzej Klawczyński, Tomasz Kocyk, Zdzisław Frysny – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
2022-07-10T19:11:36+02:00