Ogłoszenia duszpasterskie – 28 sierpnia 2022 roku

 1. Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz Stowarzyszenia Miłosierdzia i wyprawki szkolne przynoszone do biura parafialnego. Można je jeszcze składać do wtorku włącznie.
 2. W tym tygodniu w liturgii:
  w poniedziałek – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela
  we wtorek – wsp. Michała Ghébré, kapłana i męczennika;
  w środę – święto rocznicy poświęcenia katedry bydgoskiej;
  w piątek – wsp. bł. Józefa Francois i Towarzyszy, męczenników;
  w sobotę – wsp. św. Grzegorza Wielkiego, papieża.
 3. We wtorek, 30 sierpnia po Mszy św. o godz.18.00 zapraszamy na koncert chóru z Ukrainy. W programie pieśni religijne oraz cerkiewna muzyka ukraińska.
 4. W czwartek, 1 września przypada 82. rocznica wybuchu II wojny światowej i Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia. W tym dniu o godz. 19.00 w Auli Świętego Krzyża odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej, na które zapraszamy liderów wspólnot działających przy bazylice.
 5. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca; w czwartek o godz. 17.30 nabożeństwo prowadzone przez Straż Honorową Najświętszego Serca Pana Jezusa i adoracja Najświętszego Sakramentu; w piątek okazja do spowiedzi św. od 6.00 do 8.30 i od 15.00 do 18.30; o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu; o godz. 17.30 nabożeństwo za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Przed południem odwiedziny chorych w domach;w sobotę Msza św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca o godz. 8.00, adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszych sobót, następnie zmiana Tajemnic Różańcowych i spotkanie w Auli Świętego Krzyża.
 6. Od początku września, ulegną zmianie godziny Mszy św. w naszej bazylice. Msze
  św. w niedziele będą sprawowane o godz. 6.00, 7.30, 10.00, 11.30 (dla dzieci), 13.00, 16.00, 18.00. Nie będzie już Mszy św. o godz. 20.00. Na godz. 8.30 zapraszamy na modlitwę brewiarzową z katechezą dla dorosłych, a o godz. 9.30 na Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
 7. W niedzielę 4 września, na Mszy św. o godzinie 11.30 rozpoczęcie roku szkolnego dla dzieci. Serdecznie zapraszamy najmłodszych wraz z rodzicami, po Mszy św. nastąpi poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych. O godz. 18.00 Msza święta dla młodzieży rozpoczynająca nowy rok szkolny i katechetyczny. W tym dniu Ruch Światło – Życie przeżywał będzie porekolekcyjny Dzień Wspólnoty. Szczegóły na plakacie z tyłu kościoła oraz w Internecie.
 8. Również w niedzielę, 4 września przy wyjściu z kościoła będzie można nabyć cegiełki z fragmentem blachy z poprzedniego pokrycia kopuły bazylki. Dochód przeznaczony będzie na dalszy remont kopuły naszej świątyni.
 9. W naszej wspólnocie parafialnej i Zgromadzeniowej rozpoczął pracę ks. Dominik Jemielitę CM. Panu Bogu oraz naszemu patronowi św. Wincentemu a Paulo polecamy jego posługę.
 10. W minionym czasie do wieczności odeszli: śp. Cecylia Walczuk, Danuta Tuczkowska, Kornelia Kubicka, Alicja Szczepaniak, Brunon Seehaber, Czesława Katarzyńska, Sławomir Wąsiński, Aleksandra Kostosz – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
2022-08-29T19:18:31+02:00