Ogłoszenia duszpasterskie – 21 sierpnia 2022 roku XXI niedziela zwykła

 1. W tym tygodniu w liturgii:
  poniedziałek – wsp. Najświętszej Maryi Panny Królowej;
  środa – święto św. Bartłomieja Apostoła;
  piątek – uroczystość NMP Częstochowskiej, odnowienie Ślubów Jasnogórskich podczas Mszy św. o godz. 18.00; w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych;
  sobota – wsp. św. Moniki.
 2. Składka na potrzeby bazyliki zbierana w niedzielę, 14 sierpnia, wyniosła 12 960 zł. Główna inwestycja podjęta w ostatnim czasie to remont kopuły naszej świątyni. Zakończyliśmy etap III, którego koszt wyniósł 1 mln 680 tys. zł. Dzięki ofiarodawcom, trwają prace wykończeniowe przy ołtarzu Matki Bożej od Cudownego Medalika w którym będzie całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu i umieszczone zostaną relikwie świętych i błogosławionych rodziny wincentyńskiej. Bóg zapłać za wszelkie ofiary i wsparcie, zwłaszcza modlitewne, naszej wspólnoty.
 3. Bydgoskie Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo organizuje zbiórkę wyprawek szkolnych dla najuboższych dzieci z naszej parafii. Nowe przybory szkolne (piórniki, kredki, długopisy, zeszyty) bądź ofiary pieniężne, można składać w kancelarii parafialnej lub w zakrystii, do końca sierpnia.
 4. W piątek, 26 sierpnia, w uroczystość M. B. Częstochowskiej, o godz. 17.30 sprawowane będzie nabożeństwo maryjne w ramach przygotowania do 200. (dwusetnej) rocznicy objawień Matki Bożej i Cudownego Medalika.
 5. Msza św. w intencji Apostolatu Maryjnego Cudownego Medalika sprawowana będzie w sobotę o godz. 8.00. Po Eucharystii zapraszamy na spotkanie.
 6. Wypoczywającym na urlopach życzymy słonecznej pogody i Bożej opieki, a nam wszystkich pracującym niech łaski wyprasza Matka Najświętsza.
 7. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: śp. Barbara Anaszewicz, Irena Sikora, Tadeusz Woźniak, Janina Woźniak, Czesław Wojtonis – wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
2022-08-21T22:20:39+02:00