Ogłoszenia duszpasterskie – 14 sierpnia 2022 roku XX niedziela zwykła

 1. Witamy wszystkich wypoczywających w Bydgoszczy, nazywaną przez wielu „Wenecją północy” i życzymy udanego pobytu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, także w ciągu tygodnia. Informacje o nabożeństwach sprawowanych w bazylice umieszczone są w gablocie, na tablicach przed kościołem oraz na stronie internetowej.
 2. Dzisiejsze ofiary składane na tacę przeznaczone są na wszelkie prace remontowe prowadzone w bazylice. Bóg zapłać za Wasze wsparcie duchowe i materialne.
 3. W tym tygodniu w liturgii:
  w poniedziałek, 15 sierpnia – uroczystość Wniebowzięcia NMP, w tym dniu Msze św. w bazylice wg porządku niedzielnego, na każdej Mszy św. będzie poświecenie ziół i kwiatów; jest to również Święto Wojska Polskiego;
  w środę – wsp. św. Jacka, kapłana
  w sobotę – wsp. św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.
 4. W czwartek, 18 sierpnia o godz. 20.00 na placu obok boiska będzie miał miejsce seans plenerowy filmu pt. „Jak Bóg da”, opowiadającego o relacjach, ojcostwie i powołaniu. Zapraszamy serdecznie do wspólnego oglądania.
 5. W trzecią sobotę miesiąca, 20 sierpnia, o godz. 15.00 w kaplicy na cmentarzu na Bielawkach sprawowana będzie Msza św. za parafian zmarłych w ostatnim czasie oraz spoczywających na tym cmentarzu.
 6. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: śp. Janina Jeran, Marta Kopińska, Ewa Marciniak, Konstancja Gabryszewska, Krystyna Malewska, Maria Konecka, Tadeusz Grochowski – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
2022-08-13T18:37:39+02:00