1. W każdą niedzielę zapraszamy na godzinę 8.30 na wspólną modlitwę brewiarzową z katechezą dla dorosłych. Podczas niej modlimy się zwłaszcza za tych, którzy nie uczestniczą w niedzielnej Mszy św.
 2. W tym tygodniu w liturgii:
  we wtorek – wsp. świętych męczenników koreańskich,
  w środę – święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty,
  w piątek – wsp. św. Ojca Pio, kapłana. Po Mszy św. spotkanie grupy modlitewnej św. o. Pio w Auli Świętego Krzyża.
 3. Spotkanie organizacyjne dla osób przygotowujących się do sakramentu bierzmowania w naszej parafii odbędzie się w niedzielę, 2 października w Auli Świętego Krzyża po Mszy św. o 11.30. Na spotkanie zapraszamy wraz z rodzicami, osoby z klas 7 i 8 szkoły podstawowej oraz klas 1 szkoły ponadpodstawowej.
 4. W najbliższą niedzielę, 25 września o godz. 13.00, przeżywać będziemy uroczystość odpustową ku czci św. Wincentego a Paulo. Mszę św. odprawi i Słowo Boże wygłosi Wizytator Polskiej Prowincji Zgromadzenia Misji ks. Paweł Holc CM. W tym dniu poświęcimy ołtarz całodniowej adoracji Najświętszego Sakramentu. Po uroczystej Mszy św. zapraszamy na wspólne świętowanie przed bazyliką, gdzie będzie też można poznać wspólnoty funkcjonujące przy naszej parafii. Do tego dnia będzie się przygotowywać przez cały tydzień począwszy od 19 września. Każdego dnia od poniedziałku do soboty zapraszamy na nabożeństwo o 17.30 następnie Mszę św. o godz. 18.00, adorację Najświętszego Sakramentu, o 20.45 kompletę i apel Jasnogórski. W poszczególne dni towarzyszyć nam będą święci i błogosławieni rodziny wincentyńskiej. Zapraszamy poszczególne grupy na każdy dzień. Poniedziałek, 19 września (św. Wincenty a Paulo) Wspólnota „Magnificat”, Bydgoskie Stowarzyszenie Miłosierdzia, ubodzy. Modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne oraz o świętość księży i osób konsekrowanych. Wtorek, 20 września (bł. Józefina Nicoli) Duszpasterstwo akademickie „Stryszek”, wspólnota „Młodzi +”, chór „Vincentinum. Modlitwa w intencji zmarłych, Środa, 21 września (św. Katarzyna Labouré) Wspólnota Żywego Różańca, Apostolat Maryjny Cudownego Medalika. Modlitwa w intencji parafian i wszystkich modlących się w bydgoskiej bazylice, Czwartek, 22 września (św. Ludwika de Marillac, św. Piotr Renat Rogue) Liturgiczna Służba Ołtarza, rodziny kapłańskie, Straż Honorowa NSPJ, Ministranci Seniorzy. Modlitwa dziękczynna za Eucharystię i o wierność powołaniu, Piątek, 23 września (św. Jan Gabriel Perboyre, św. Franciszek Regis Clet) Młodzież Misjonarska. Modlitwao umocnienie naszej wiary, a także za wątpiących i poszukujących, Sobota, 24 września (św. Elżbieta Anna Baleyn Seton) Wojownicy Maryi, Oaza rodzin Domowego Kościoła, Bractwo Więzienne, 17.30 – nabożeństwo Otrzyj Matce łzy, uratuj Ojcu syna w intencji rodzin rozbitych i przeżywających kryzysy. Więcej na plakacie w gablocie oraz na naszych stronach internetowych.
 5. Spotkanie wspólnoty Młodzi + w czwartek, 29 września o godz. 19.00 w Auli Świętego Krzyża. Rozwijamy także grupę lektorów. W związku z tym zapraszamy osoby pragnące czytać Słowo Boże w trakcie liturgii. Zapraszamy zwłaszcza młodszych, od 1 klasy szkoły ponadpodstawowej, ale też i osoby w średnim wieku. Wszelkie informacje u ks. Grzegorza Duchnika CM oraz w biurze parafialnym i w zakrystii.
 6. Składka na potrzeby naszej Bazyliki zbierana w niedzielę, 11 września wyniosła 18 360 zł. Dziękujemy Wam bardzo za troskę o nasze wspólne dobro, którym jest ta świątynia.
 7. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Śp. Barbara Palczyńska, Halina Zaporowicz, Ewa Szelągowska – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
2022-09-17T14:29:31+02:00