Ogłoszenia duszpasterskie – 25 września 2022 roku XXVI tydzień zwykły

 1. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy uroczystość odpustową ku czci św. Wincentego a Paulo. O godz. 13.00 uroczysta Msza św. podczas której nastąpi poświęcenie ołtarza całodniowej adoracji Najświętszego Sakramentu, gdzie wystawione będą także do publicznego kultu relikwie świętych i błogosławionych Rodziny Wincentyńskiej. Adoracja przy tym ołtarzu trwała będzie w dni powszednie od ok. godz. 8.30 do godz. 18.00. W związku z tym Msza św. o godz. 8.00 od poniedziałku 26 września sprawowana będzie przy tym właśnie ołtarzu.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 13.00 zapraszamy także na festyn parafialny przed bazyliką w ramach naszego parafialnego święta, na którym wystąpi zespół Gospel „Jedyna Nadzieja”. Podczas tego spotkania będzie można także poznać różne wspólnoty działające przy bazylice oraz zobaczyć wnętrze ogrzewalni „U Miecia” w ramach jej dni otwartych.
 3. W tym tygodniu w liturgii:
  we wtorek – liturgiczna uroczystość św. Wincentego a Paulo, patrona naszej parafii;
  w środę – wsp. św. Wacława, męczennika;
  w czwartek – święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała;
  w sobotę – wsp. św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.
 4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Msza św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca o godz. 8.00, adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszych sobót, zmiana Tajemnic Różańcowych, a następnie spotkanie w Auli Świętego Krzyża.
 5. W sobotę rozpoczyna się październik, miesiąc poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które odprawiać będziemy od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej, czyli około godz. 18.30, a w soboty i niedziele o godz. 17.30.
 6. Duszpasterstwo Akademickie „Stryszek” zaprasza w pierwszą niedzielę miesiąca, 2 października na godz. 18.00 na Mszę św. w intencji o dobrego męża i o dobrą żonę. Modlić się będziemy zwłaszcza za wstawiennictwem św. Józefa.
 7. Spotkanie dla lektorów chcących zaangażować się w czytanie Słowa Bożego w trakcie liturgii oraz w posługę przy ołtarzu w najbliższy czwartek o godz. 19.30 w salce ministrantów na II piętrze nad zakrystią. Wejście z tyłu bazyliki naprzeciwko placu zabaw. Rozpoczynająca działalność wspólnota postakademicka „Młodzi +” zaprasza na spotkanie również w czwartek o godz. 19 do Auli Świętego Krzyża.
 8. Spotkanie dla osób przygotowujących się do sakramentu bierzmowania w naszej parafii odbędzie się w niedzielę, 2 października w Auli Świętego Krzyża po Mszy św. o 11.30. Na spotkanie zapraszamy wraz z rodzicami lub opiekunami osoby z klas 7 i 8 szkoły podstawowej oraz klas 1 szkoły ponadpodstawowej.
 9. Nasza parafia włącza się w pielgrzymkę diecezji bydgoskiej na Jasną Górę, która odbędzie się 20 października. Zapisy w biurze parafialnym i u ks. Radosława Muchy CM.
 10. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: śp. Hanna Puzicka, Irena Białkowska – wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
2022-09-24T17:20:33+02:00