Ogłoszenia duszpasterskie – 9 października 2022 roku

  1. W tym tygodniu w liturgii:w czwartek – wsp. bł. Honorata Koźmińskiegow sobotę – wsp. św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła; jest to również tzw. Dzień Dziecka Utraconego.
  2. W najbliższy piątek obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się za nauczycieli, wychowawców i katechetów.
  3. Październik to miesiąc poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które odprawiamy od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej, czyli około godz. 18.30, a w soboty i niedziele o godz. 17.30.
  4. Duszpasterstwo Akademickie „Stryszek” działające przy naszej bazylice, zaprasza w każdą niedzielę na godz. 18.00 na Msze św. dla studentów i młodzieży, a później na kolację i spotkanie integracyjne. Szczegółowy plan spotkań na plakacie i na facebook’u. Za tydzień będziemy mogli bardziej działalność tej grupy.
  5. W III sobotę miesiąca, 15 października o godz. 15.00 w kaplicy na cmentarzu na Bielawkach sprawowana będzie Msza św. za parafian zmarłych w ostatnim czasie oraz spoczywających na tym cmentarzu.
  6. Za tydzień obchodzimy 22. Dzień Papieski, kiedy to można wesprzeć podopiecznych Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, czyli zdolną młodzież z ubogich rodzin.
  7. Schola wielogłosowa, śpiewająca w głównej mierze utwór dominikańskie ogłasza nabór dla młodych dorosłych. Próby odbywają się w soboty o godz. 16.00 na „Stryszku”.
  8. W naszej parafii swoją praktykę i formację rozpoczął kandydat na brata Zenon Rakoczy. Serdeczne witamy go w naszej wspólnocie, otaczamy modlitwą i polecamy Waszej.
  9. W minionym tygodniu nasza parafia podpisała umowę z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dotyczącą termomodernizacji bazyliki oraz Domu Zgromadzenia. Kwota na jaką została podpisana umowa to 12 mln 126 tys. 486 zł. Jest to 90% całości kwoty, nasza parafia ma zebrać pozostałe 10%. Prace modernizacyjne rozpoczynają rozpoczną się już w najbliższym tygodniu. Prosimy o modlitewne wsparcie.
  10. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: śp. Andrzej Zieliński, Henryk Szczęsny, Adam Walczak, Aleksandra Hańczuk, Anna Suligowska – Żugowska – Wieczny Odpoczynek racz im dać Panie…
2022-10-08T11:06:36+02:00