Ogłoszenia duszpasterskie – 16 października 2021 roku XXIX niedziela zwykła

 1. W każdą niedzielę zapraszamy na godzinę 8.30 na wspólną modlitwę Liturgii Godzin – jutrznię, z katechezą dla dorosłych. Podczas niej modlimy się zwłaszcza za tych, którzy nie uczestniczą w niedzielnej Mszy św. O godz. 9.30 śpiewane są Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
 2. W tym tygodniu w liturgii:
  poniedziałek – wsp św. Ignacego Antiocheńskiego biskupa i męczennika
  wtorek – święto św. Łukasza ewangelisty,
  środa – wsp. bł. Jerzego Popiełuszki, kapłana i męczennika,
  czwartek – wsp. św. Jana Kantego, kapłana,
  sobota – uroczystość św. Jana Pawła II, patrona województwa kujawsko – pomorskiego
 3. W następną niedzielę rozpoczynamy tydzień misyjny ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na misje. Tego dnia odprawimy Mszę św. o godz.10.00 w języku Lingala i z oprawą w stylu afrykańskim.
 4. Składka na potrzeby bazyliki zbierana w ubiegłą niedzielę, 10 października, wyniosła 16 560 zł. Jak informowaliśmy przygotowujemy całą dokumentację architektoniczną pod termomodernizację naszej bazyliki i Domu Zgromadzenia Misji.
 5. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. 1 listopada odprawimy wg porządku niedzielnego. W tym dniu w kaplicy cmentarnej na Bielawkach prowadzić będziemy modlitwy za zmarłych od godz. 8.00 do 15.00. W kilku punktach cmentarza będzie można złożyć kartki z imionami zmarłych polecanych w wypominkach. O godz. 15.00 wyruszy procesja po cmentarzu, po niej zostanie odprawiona Msza św. za wszystkich wiernych zmarłych. Nie będzie Mszy św. o godz. 16.00 w bazylice. W biurze parafialnym przyjmujemy wypominki listopadowe i roczne. Nie zapominajmy o naszych bliskich zmarłych oczekujących naszej pamięci modlitewnej. Musimy też pamiętać o obowiązku prolongaty grobów. Po 20 latach od pogrzebu ważność grobu musi być przedłużona na dalszy okres w biurze parafialnym. Prolongata jest również konieczna, kiedy termin ważności grobu już upłynął.
 6. W przyszłą niedzielę, 23 października, członkowie i wolontariusze Stowarzyszenia św. Łazarza, po Mszach św. będą rozprowadzać kalendarze-cegiełki. Środki zebrane w ten sposób pozwolą na wsparcie działania Centrum Opieki Perinatalnej św. Łazarza.
 7. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: śp. Anna Suligowska-Żukowska, Zbigniew Piątkowski, Zbigniew Wolski, Katarzyna Chołomej, Brygida Olkowska, Janusz Świderski – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
2022-10-15T05:58:15+02:00