Ogłoszenia duszpasterskie – XXX niedziela zwykła 23 października 2022 roku

  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny w Kościele katolickim, w naszych modlitwach polecajmy sprawę misji i misjonarzy.
  2. W tym tygodniu w liturgii: w piątek – święto św. Szymona i Judy Tadeusza.
  3. W każdą niedzielę zapraszamy na godz. 8.30 na modlitwę brewiarzową – jutrznię, z katechezą dla dorosłych. Modlimy się wówczas za tych, którzy pogubili się w życiu wiarą.
  4. W przyszłą niedzielę przeżywamy uroczystość rocznicy konsekracji naszego kościoła. Tego dnia homilię wygłosi ks. Piotr Kobeszko, proboszcz naszej parafii partnerskiej z Białegostoku. Do skarbon przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć ofiarę na rzecz budującej się tam świątyni.
  5. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. w bazylice odbędzie się w poniedziałek, 24 października o godz. 19.00 w Auli Świętego Krzyża.
  6. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. 1 listopada odprawimy wg porządku niedzielnego. W tym dniu w kaplicy cmentarnej na Bielawach prowadzić będziemy modlitwy za zmarłych od godz. 8.00 do 15.00. W kilku punktach cmentarza będzie można złożyć kartki z imionami zmarłych polecanych w wypominkach. O godz. 15.00 sprzed kościoła Zmartwychwstania Pańskiego wyruszy procesja po cmentarzu. Bezpośrednio po procesji w kaplicy cmentarnej odprawimy Mszę św. za wszystkich wiernych zmarłych. Nie będzie Mszy św. o godz. 16.00 w bazylice. W biurze parafialnym przyjmujemy wypominki listopadowe i roczne. Nie zapominajmy o naszych bliskich zmarłych oczekujących naszej pamięci modlitewnej. Musimy też pamiętać o obowiązku prolongaty grobów. Po 20 latach od pogrzebu ważność grobu musi być przedłużona na dalszy okres w biurze parafialnym. Prolongata jest również konieczna, kiedy termin ważności grobu już upłynął.
  7. W każdą niedzielę od godz. 10.00 do 14.00 zapraszamy do naszej kawiarenki parafialnej Altruist. Wejście znajduje się z tyłu bazyliki, naprzeciwko placu zabaw.
  8. W ostatnim czasie odeszli do wieczności śp. Jacek Pepliński, Wiktor Dąbrowski, Wanda Kaczmarek, Waldemar Kamiński – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
2022-10-22T14:24:38+02:00