Ogłoszenia duszpasterskie – 20 listopada 2022 roku Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

 1. Dziękujemy za ofiary złożone na rzecz ubogich i potrzebujących w dniu ich święta, zebraliśmy 6 840 zł. Bóg zapłać Wam za troskę o najbiedniejszych.
 2. W każdą niedzielę zapraszamy na godz. 8.30 na modlitwę brewiarzową (jutrznię) z katechezą dla dorosłych, a na godz. 9.30. na Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
 3. Dziś ksiądz proboszcz wraz z księdzem ekonomem uczestniczą w instalacji ołtarza i relikwii św. Wincentego a Paulo w naszej partnerskiej parafii w Białymstoku, a także wzmacniają tamtejszą akcję charytatywną.
 4. W tym tygodniu w liturgii:
  w poniedziałek – Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny
  wtorek – wsp. św. Cecylii dziewicy i męczennicy, patronki śpiewu kościelnego i chórów;
  w czwartek – wsp. św. męczenników wietnamskich,
  w piątek– wsp. św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy,
  w sobotę – wigilia święta NMP Objawiającej Cudowny Medalik; po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja i nabożeństwo prowadzone przez Apostolat Cudownego Medalika i wspólnotę Magnificat.
 5. Składka na potrzeby bazyliki zbierana w niedzielę, 14 listopada, wyniosła 15 800 zł. Trwa przebudowa skrzydła bazyliki na Dom Miłosierdzia św. Jana Pawła II. Działa już ogrzewalnia dla bezdomnych. Obecnie przygotowujemy się do budowy baru mlecznego o charakterze socjalnym dla potrzebujących i ubogich.
 6. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. w bazylice odbędzie się w poniedziałek, 21 listopada o godz. 19.00 w Auli Świętego Krzyża.
 7. W piątek, 25 listopada o 19.00 zapraszamy na koncert Wojska Polskiego i Chóru z Kijowa jako podziękowanie dla nas wszystkich za ofiarną pomoc Ukrainie zarówno materialną jak i duchową.
 8. Za tydzień I niedziela Adwentu rozpoczynająca nowy rok liturgiczny. Na Mszy św. o godz. 13.00 modlić się będziemy w intencji ks. Zdzisława Kaźmierczaka CM i ks. Andrzeja Rybki CM, obchodzących swoje imieniny. Roraty w Adwencie od poniedziałku do piątku o godz. 6.00 i 18.00, a w soboty tylko o godz. 6.00.
 9. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: śp. Bronisława Jankowska, Janina Górska, Maria Kaszyńska, Andrzej Kwela – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
2022-11-19T20:44:03+01:00