Ogłoszenia duszpasterskie – 27 listopada 2021 roku

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent – radosny czas oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Roraty w bazylice od poniedziałku do piątku o godz. 6.00 i 18.00, w soboty tylko o godz. 6.00. Dzieci zapraszamy z lampionami, a dorosłych ze świecami.
 2. W tym tygodniu w liturgii:
  w środę – święto św. Andrzeja, apostoła;
  w sobotę – wsp. św. Franciszka Ksawerego.
 3. W każdą niedzielę zapraszamy na godz. 8.30 na modlitwę brewiarzową (jutrznię) z katechezą dla dorosłych, a na godz. 9.30 na Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
 4. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo prowadzone przez Straż Honorową Najświętszego Serca Pana Jezusa i adorację Najświętszego Sakramentu oraz na Eucharystię o godz. 18.00; w piątek okazja do spowiedzi św. od 6.00 do 8.30 i od 15.00 do 18.30; o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, o godz. 17.30 nabożeństwo za wstaw. św. Jana Pawła II. Przed południem odwiedzimy chorych w domach; w sobotę o godz. 8.00 Msza św. w intencji wspólnot maryjnych, adoracja Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo pierwszych sobót, zmiana Tajemnic Różańcowych, a następnie spotkanie we wspólnotach.
 5. Dziś z tyłu kościoła a w tygodniu w kancelarii parafialnej można nabyć świece wigilijne Caritas i opłatki na stół wigilijny.
 6. Zapraszamy dorosłych mężczyzn i kobiety do nowopowstałej wspólnoty lektorów czytających Słowo Boże w naszej bazylice. Spotkanie dla tych osób odbędzie się w piątek w Auli Świętego Krzyża po Mszy św. wieczornej.
 7. W pierwszą niedzielę miesiąca, 4 grudnia o godz. 18.00 Msza św. w intencji o dobrego męża i o dobrą żonę. Tego dnia będziemy przeżywać wraz z młodzieżą akcję Zielonego Mikołaja. Ofiary zebrane po każdej Mszy św. przeznaczone będą na wigilię i paczki świąteczne dla najuboższych z naszego otoczenia. Składki członkowskie Towarzystwa Przyjaciół KUL-u zbierane będą natomiast przy biurze parafialnym od godz. 8.30 do 11.00
 8. Rekolekcje Adwentowe dla dorosłych rozpoczną się 11 grudnia w III niedzielę Adwentu. Nauki wygłosi ks. Maciej Tyckun, proboszcz budującej się parafii św. Jana Pawła II w Bydgoszczy.
 9. Od dziś na prośbę biskupa ordynariusza podczas nabożeństw, a także indywidualnie w domach będziemy odmawiać modlitwę w intencjach naszej diecezji i powołań. Tekst modlitwy wyłożony jest z tyłu kościoła.
 10. Podobnie jak w dwóch poprzednich latach tak i tym razem wizyta duszpasterska, popularnie zwana kolędą, odbędzie się tylko na wyraźne zaproszenie parafian. Takie zaproszenie można kierować do nas do 23 grudnia wypełniając specjalny formularz umieszczony w kościele (na kartkach żółtego koloru) oraz na stronie internetowej parafii.
 11. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: śp. Jerzy Jaworski, Zofia Szałkowska – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
2022-11-26T09:34:10+01:00