Ogłoszenia duszpasterskie – 18 grudnia 2022 roku IV niedziela Adwentu

  1. Spowiedź i Komunia św. dla chorych w domach przed świętami odbędzie się w poniedziałek, 19 grudnia.
  2. W tym tygodniu sakrament spowiedzi w godzinach od 6.00 do 9.00 i od 16.00 do 19.00, a w Wigilię świąt Bożego Narodzenia od 6.00 do 12.00. Serdecznie prosimy by zadbać o czystość serca nie tylko w święta, ale przez cały rok.
  3. W sobotę, 24 grudnia, wigilia świąt Bożego Narodzenia. Powinna ona być przeżywana według duchowości i tradycji katolickiej, dlatego przypominamy, że potrawy wigilijne są potrawami postnymi, nie powinno się też spożywać alkoholu. Gromadzimy się wokół stołu nakrytego białym obrusem co oznacza czystość i świętość Dzieciątka i Świętej Rodziny, zostawiamy jedno wolne nakrycie, które jest znakiem pamięci o podróżnych oraz o naszych bliskich zmarłych. Wieczerzę rozpoczynamy od znaku krzyża i zapalenia świecy. Następnie najstarsza osoba z rodziny odczytuje fragment Ewangelii wg św. Łukasza o narodzeniu Jezusa. Po odczytaniu Ewangelii należy pomodlić się za rodzinę oraz za zmarłych. Łamiąc się pobłogosławionym opłatkiem, składamy sobie życzenia miłości i przebaczenia. Pasterka w bazylice o godz. 22.00 i 24.00. Taca z Pasterki przeznaczona będzie na fundusz obrony życia poczętego.
  4. W niedzielę, 25 grudnia, uroczystość Narodzenia Pańskiego. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 6.00, a także modlitwy brewiarzowej o godz. 8.30.
  5. W poniedziałek, 26 grudnia – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Tego dnia również nie będzie modlitwy brewiarzowej o godz. 8.30 a ofiary składane na tacę przeznaczone zostaną na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
  6. Po nowym roku udamy się z wizytą duszpasterską tzw. kolędą. Dziękujemy Wam za zaproszenia, które skierowaliście w naszą stronę. Odwiedziny kolędowe będą odbywać się wg ustalonego planu, który już niebawem opublikowany zostanie na stronie internetowej oraz wypisany na kartkach pozostawionych w kościele. Poza tym, każdego dnia podczas Mszy św. o godz. 18.00 w bazylice, modlić się będziemy za mieszkańców poszczególnych rejonów naszej parafii. Ofiary przeznaczone na utrzymanie kościoła oraz na bieżące wydatki parafialne można składać do skarbon w bazylice.
  7. W zakrystii można nabyć świece Caritas, opłatki na stół wigilijny i sianko.
  8. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: śp. Zbigniew Talaga, Tadeusz Muca, Emilia Sztupiec, Zygmunt Kapalski, Czesław Kawecki – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
2022-12-17T23:14:46+01:00