Ogłoszenia duszpasterskie – 25 grudnia 2022 roku

Uroczystość Narodzenia Pańskiego

1. Z okazji uroczystości Narodzenia Pańskiego naszym drogim Parafianom, Gościom i Przyjaciołom składamy najserdeczniejsze życzenia: niech Chrystus – Pan Miłości, każdego dnia na nowo rodzi się w Waszych sercach, niech rozbłyśnie wiarą, ogrzeje miłością, napełni nadzieją, by na nowo odczytać wielkość i moc powołania chrześcijańskiego. Święta Boża Rodzicielka niech wyprasza Wam błogosławieństwo i obfitość darów Bożych na nowy, 2023 rok. Życzeniami świątecznymi i modlitwą otaczamy Was wszystkich – zanieście je zwłaszcza do chorych, starszych i pogubionych. Niech Chrystus rodzi się w nas! Dziękujemy za przekazane nam życzenia świąteczne, za wszelką pomoc w przygotowaniu do świąt a przede wszystkim za to, że jesteście z nami i towarzyszycie na drodze do świętości. Dziękujemy także za ofiary i dary złożone na rzecz bazyliki oraz dla naszych najuboższych braci. 

2. W Boże Narodzenie osoby, które przyjęły Komunię św.w czasie Pasterki, mogą to uczynić po raz drugi podczas mszy św. w ciągu dnia. 

3. Jutro, 26 grudnia, święto świętego Szczepana. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. 

4. We wtorek, 27 grudnia, święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty, w tym dniu podczas Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00, nastąpi błogosławieństwo wina. W środę, 28 grudnia, święto świętych Młodzianków, męczenników. W piątek święto świętej Rodziny Jezusa Maryi i Józefa.

5. W sobotę, 31 grudnia o godzinie 17.30 nabożeństwodziękczynno-błagalne na zakończenie roku i Msza św. podsumowująca działalność naszej parafii. Na godz. 23.00 zapraszamy na Mszę św. na rozpoczęcie Nowego Roku 2023 i życzenia noworoczne przed naszą świątynią.

6. W niedzielę Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi, Nowy Rok i Światowy Dzień Modlitwy o Pokój. Msze św. w bazylice wg porządku niedzielnego, nie będzie jutrzni o godz. 8.30. O godz. 18.00 Msza św. w intencji o dobrego męża i o dobrą żonę.

7. W ostatnim czasie do wieczności odeszli śp. Teresa Twardowska, Krzysztof Jarocki, Lech Wojciechowski, Wanda Urban, Teresa Sobczyńska, Marek Pocztół – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

2022-12-26T19:19:41+01:00