Aktywna Parafia 2023

Z wielką dumą i radością informujemy, że nasza Bazylika, jako 1 z 8 parafii, została zakwalifikowana do finału ogólnopolskiego konkursu Aktywna Parafia 2023 🏆!

To nasz wspólny sukces! Dziękujemy parafianom i przyjaciołom Bazyliki, wszystkim 21 działającym u nas wspólnotom (Apostolat Maryjny, Barka, Bazylika Pomaga, Bydgoskie Stowarzyszenie Miłosierdzia Św. Wincentego a Paulo, Chór Vincentinum Bydgoszcz, Dorośli lektorzy, Franciszkański Zakon Świeckich, Gwardia Bazyliki Mniejszej, Wspólnota Uwielbienia „Magnificat”, Ministranci, Ministranci Seniorzy, Młodzi+ , Młodzież Misjonarska, Oaza Rodzin Domowego Kościoła, Rodzina Radia Maryja, Rodziny Kapłańskie, Wincentyńskie Duszpasterstwo Akademickie „Stryszek”, Wincentyńska Poradnia Rodzinna, Wojownicy Maryi Bydgoszcz, Wojowniczki Matki Bożej Niepokalanie Poczętej, Żywy Różaniec), a także kapłanom i braciom posługującym w naszej parafii. To Wasze inicjatywy i pomysły zostały docenione w ogólnopolskich zmaganiach. Czapki z głów!

Już 3 czerwca będziemy reprezentować w Warszawie nie tylko parafię, ale całą Diecezję Bydgoską i dołożymy wszelkich starań, żeby się tam przede wszystkim dobrze bawić i tworzyć prawdziwą wspólnotę, a jeśli będzie nam dane to też zająć jak najwyższą lokatę.

p.s. A żeby wstydu nie było i żeby konkurencje sportowe z naszym udziałem wypadły jak najlepiej, już dziś zapraszamy wszystkich aktywnych, uprawiających sport parafian do wspólnego udziału w tych zmaganiach! Pojedźmy do Warszawy w najlepszym, możliwym składzie ! Kliknij tutaj, żeby przejść do formularza zgłoszeniowego.

2023-06-11T19:06:55+02:00