X edycja Festiwalu Nowe Spojrzenie

Już niedzielę maja – 28.05.2023 – odbędzie się X edycja Festiwalu Nowe Spojrzenie – wielkie święto muzyki, radości i młodości. Na scenie wystąpią Dzieci z Brodą Joszka Brody, B.O.K oraz Kamil Bendarek. Na uczestników, równolegle do koncertów, będzie czekać również szereg innych interesujących atrakcji.

Koncerty

Świętowanie tego dnia rozpoczniemy Mszą Świętą o godzinie 13:00. Festiwal zacznie się o godzinie 15:00, natomiast od godziny 16:00 będą trwały koncerty zaproszonych gwiazd, które zakończą się około godziny 22:00. Na początku Festiwalu na scenie wystąpią Dzieci z Brodą Joszka Brody. Po nich publiczność rozrusza bydgoski zespół B.O.K. Zwieńczeniem dnia będzie koncert gwiazdy wieczoru – Kamila Bednarka – zdobywcy złotych, platynowych oraz diamentowych płyt.

Dodatkowe atrakcje

Festiwal Nowe Spojrzenie oferuje także liczne imprezy towarzyszące m.in. strefę dziecka z atrakcjami dla najmłodszych czy stoiska tworzone przez działające w Bazylice wspólnoty. Dla tych, którzy w trakcie festiwalowego szaleństwa trochę zgłodnieją czekać będzie wielkie grillowanie, czyli strefa gastronomiczna.

Okrągła rocznica

W tym roku przypada 10. edycja Festiwalu. Pierwszy FNS odbył się w 2012 roku, kiedy to na scenie przy bydgoskiej Bazylice zagrali Luxtorpeda, Maleo Reggae Rockers, Full Power Spirit oraz Arka Noego. Przez te wszystkie lata, oprócz wymienionych wyżej zespołów, podczas Festiwalu występowali tacy uznani artyści jak m.in.: Myslovitz, T.Love, Stanisław Soyka, Krzysztof Cugowski, Mesajah, TSA, Armia, Raz Dwa Trzy, ZEUS czy Tau.

Wstęp darmowy!

Festiwal odbędzie się w samym centrum Bydgoszczy – na terenach zielonych z tyłu bydgoskiej Bazyliki. Wejście na teren Festiwalu będzie możliwe od strony al. Ossolińskich oraz ulicy Berwińskiego.


Więcej informacji na stronie internetowej Festiwalu: https://nowespojrzenie.art oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/FestiwalNoweSpojrzenie.

2023-06-11T19:07:11+02:00