Ogłoszenia duszpasterskie – 24 września 2023 roku XXV tydzień zwykły

1. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy uroczystość odpustową ku czci św. Wincentego a Paulo. O godz. 13.00 uroczysta Msza św., którą odprawi ks. dr Bartek Pikul, kustosz i proboszcz św. Krzyża w Warszawie. 

2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 13.00 zapraszamy także na Jarmark wspólnot przed bazyliką w ramach naszego parafialnego święta, na którym wystąpi zespół Gospel z Tucholi. Podczas tego spotkania będzie można poznać różne wspólnoty działające przy bazylice i zapoznać się z ich działalnościom. Serdecznie zapraszamy!  

3. W tym tygodniu w liturgii:

W środę – liturgiczna uroczystość św. Wincentego a Paulo, patrona naszej parafii;

czwartek – wsp. św. Wacława, męczennika;

piątek – święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała;

4. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się październik, miesiąc poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które odprawiać będziemy od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej, czyli około godz. 18.30, a w soboty i niedziele o godz. 17.30.

5. Spotkanie dla osób przygotowujących się do sakramentu bierzmowania w naszej parafii odbędzie się w niedzielę, 1października w Auli Świętego Krzyża po Mszy św. ogodz. 11.30. Na spotkanie zapraszamy wraz z rodzicamilub opiekunami osoby z klas 7 i 8 szkoły podstawowej oraz klas 1 szkoły ponadpodstawowej.

6. Serdecznie zapraszamy na Msze święte o dobrego męża i o dobrą żonę, które będziemy sprawować w każde pierwsze niedziele miesiąca o godz. 18:00. Bezpośrednio po Eucharystii, zapraszamy wszystkich chętnych do naszej kawiarni ,,Altruist” znajdującej się z tyłu bazyliki, na wspólną kolację. 

7. Zapraszamy na rekolekcje akademickie na dobry początek, pt. ,,Nowy indeks od Boga”. Od niedzieli 8 października do wtorku 10 października na mszach świętych o godz. 18:00, ks. Dominik i ks. Łukasz będą przybliżać tematykę przebaczenia i uzdrowienia wewnętrznego.

8. Nasza parafia włącza się w pielgrzymkę bydgoską na Jasną Górę z okazji XX lecia naszej diecezji, która odbędzie się w  13-14 października. Zapisy w biurze parafialnym i u ks. Radosława Muchy CM.

9. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: – Lech Łbik, Halina Czerwińska, Dawid Łuczak, Kazimierz Koszewski – wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

2023-09-23T20:12:34+02:00