Ogłoszenia duszpasterskie – 8 października 2023 roku XXVII w NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na tacę przeznaczone na prace remontowe kopuły naszej bazyliki.

2. W każdą niedzielę zapraszamy na godzinę 8.30 na wspólną modlitwę brewiarzową-jutrznię, z katechezą dla dorosłych. Podczas niej modlimy się zwłaszcza za tych,którzy nie uczestniczą w niedzielnej Mszy św. O godz. 9.30 śpiewane są Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

3. W tym tygodniu w liturgii:

piątek – wsp. bl. Honorata Koźmińskiego.

4. Październik to miesiąc poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które odprawiamy od poniedziałku do piątku po Mszy św.wieczornej,czyli około godz. 18.30, a w soboty i niedziele o godz.17.30.

5. Za tydzień obchodzimy uroczystość św. Jana Pawła II głównego patrona naszego województwa. W Dzień Papieski zbierane będą ofiary na podopiecznych Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, czyli zdolną młodzież z ubogich rodzin. W naszej parafii 16 października w rocznicę wyboru Jana Pawła II na stolice Piotrową zapraszamy serdecznie na godz. 18.00 na Eucharystię, a po niej na nabozeństwo różańcowe z naszym papieżem.

6. Nasza parafia włacza się w pielgrzymkę bydgoską na Jasną Górę z okazji XX lecia naszej diecezji,która odbędzie się w 13-14 października. Zapisy przyjmujemy jeszcze do wtorku w biurze parafialnym i u ks. Radosława Muchy CM.

7. Duszpasterstwo Akademickie Stryszek w przyszłą niedziele będzie promowało swoją działalność i rozprowadzi kalendarze z Ewangelią na każdy dzień.

8. 15 października po Mszy św. o godz.10.00 odbędzie się inauguracja wystawy współczesnych artystów pt. Chrześcijaństwo w XXI wieku. Serdecznie zapraszamy.

9. W kwietniu przyszłego roku nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej i Jordanii. Szczegółowy program i zapisy w biurze parafialnym. Informacje umieszczone są również w gablocie przy wyjściu z kościoła.

10. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: Weronika Stankiewicz, Janina Łuczak, Jan Maciejewski, Teresa Gajdzińska

– Wieczny Odpoczynek racz im dać Panie…

2023-10-07T18:29:22+02:00