Ogłoszenia duszpasterskie – 1 października 2023 XXVI niedziela zwykła

1. W każdą niedzielę zapraszamy na godzinę 8.30 na wspólną modlitwę brewiarzową z katechezą dla dorosłych. O godz. 9.30 śpiewane są Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

2. W tym tygodniu w liturgii:

poniedziałek – wsp. św. Aniołów Stróżów,

środa – wsp. św. Franciszka z Asyżu,

czwartek – wsp. św. s. Faustyny,
sobota – wsp. NMP Różańcowej.

3. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek o godz. 17.30  nabożeństwo i adorację Najświętszego Sakramentu, a następnie Eucharystia w intencji powołań. W piątek okazja do spowiedzi św. od 6.00 do 8.30 i od 15.00 do 18.30; o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, o godz. 17.30 nabożeństwo Eucharystyczne i Msza św. Przed południem odwiedziny chorych w domach. W sobotę Msza św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca, Apostolatu Maryjnego, Wojowników i Wojowniczek Maryi oraz Margaretek o godz. 8.00, adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszych sobót, zmiana Tajemnic Różańcowych, a następnie spotkanie we wspólnotach.

4. Rozpoczął się październik, miesiąc poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które odprawiać będziemy codziennie po Mszy św. wieczornej, czyli około godz. 18.30, a w soboty i niedziele o godz. 17.30.

5. Spotkanie dla osób przygotowujących się do sakramentu bierzmowania w naszej parafii odbędzie się dzisiaj w Auli Świętego Krzyża po Mszy św. o godz. 11.30. Na spotkanie zapraszamy wraz z rodzicami lub opiekunami osoby z klas 7 i 8 szkoły podstawowej oraz klas 1 szkoły ponadpodstawowej.

6. W czwartek 5 października Wspólnota Młodzi Plus zaprasza wszystkich zainteresowanych na pierwszy w tym roku wykład otwarty z cyklu „Spotkania z filozofami chrześcijańskimi”. O 18.40 w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej będzie miała miejsce Msza św., a po niej w kawiarni Altruist wykład o św. Augstynie

7. Zapraszamy na rekolekcje akademickie na dobry początek, pt. ,,Nowy indeks od Boga”. Od niedzieli 8 października do wtorku 10 października na mszach świętych o godz. 18:00, ks. Dominik i ks. Łukasz będą przybliżać tematykę przebaczenia i uzdrowienia wewnętrznego. Za tydzień natomiast (8października) na Mszy św. o godz. 13.00 odbędzie sięinauguracji roku akademickiego Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.

8. Nasza parafia włącza się w pielgrzymkę bydgoską na Jasną Górę z okazji XX lecia naszej diecezji, która odbędzie się w  13-14 października. Zapisy w biurze parafialnym i u ks. Radosława Muchy CM.

9. W najbliższą niedzielę ofiary na tacę zbierane będą na potrzeby bazyliki. Już teraz dziękujemy wam za duchowe i materialne wspieranie działalności bazyliki

10. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: – Jan Iciek, Teresa Sobota—Budziewicz, Benedykta (ona) Radtke, Wojciech Zych. Wieczny Odpoczynek racz im dać Panie…

2023-10-01T11:13:38+02:00