Ogłoszenia duszpasterskie – 11 lutego 202 roku VI NIEDZIELA ZWYKŁA 

  1. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na tace na potrzeby naszej bazyliki. 
  1. W każdą niedzielę zapraszamy na godzinę 8.30 – na wspólną modlitwę liturgii godzin – jutrznię, z katechezą dla dorosłych o Eucharystii. Podczas niej modlimy się zwłaszcza za tych, którzy odeszli od Boga i Kościoła.  
  1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.00 będziemy modlić się w szczególny sposób za chorych i cierpiących, a po Mszy św. udzielimy sakramenty chorych i specjalnego błogosławieństwa.  
  1. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Msze św. w bazylice o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 16.30, 18.00 i 20.00. Na znak rozpoczęcia Wielkiego Postu na wszystkich Mszach św. będzie miał miejsce obrzęd posypania głów popiołem, który jest symbolem podjęcia pokuty za własne grzechy i za grzechy całej ludzkości. W tym dniu obowiązuje post ścisły, czyli trzykrotny posiłek w ciągu dnia, w tym jeden do syta. Taca zbierana będzie jako jałmużna wielkopostna na pomoc hospicjom diecezjalnym. 
  1. Wielki Post ma za cel przygotować nas do obchodu Paschy, czyli Świąt Wielkanocnych. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych. Gorzkie Żale sprawujemy w niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.00. Droga Krzyżowa w piątki: dla dorosłych o godz. 8.30 i 17.30, dla dzieci o godz. 16.30, dla młodzieży, studentów i dorosłych o godz. 19.30. Za każdy udział w nabożeństwie Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie kary doczesnej. 
  1.  Od dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu zwłaszcza za naszych najbliższych. Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu włącznie, trwać będą Kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty.  
  1. W trzecią sobotę miesiąca, 18 lutego o godz. 15.00 w kaplicy na cmentarzu na Bielawkach sprawowana będzie Msza św. za parafian zmarłych w ostatnim czasie oraz spoczywających na tym cmentarzu. 
  1. W najbliższą niedzielę będziemy gościć siostry Franciszkanki prowadzące Fundację Pomocy Osobom Starszym i Ubogim „Mała Trzódka”. Po każdej Mszy św. będzie można zakupić rękodzieła wykonane przez siostry Franciszkanki. 
  1. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: – Śp. Krystyna Rutkowska, Janina Kaczyńska, Zuzanna Weckwert, Andrzej Marciniak, Ireneusz Trzciński. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…   
2024-02-10T11:38:33+01:00