OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 26 MAJA 2024 ROKUUROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

 1. Dzisiejsza uroczystość Najświętszej Trójcy kończy okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
  Gorąco zachęcamy do udziału w jutrzni, którą odprawiamy w każdą niedzielę o godz. 8:30, oraz w
  nabożeństwach majowych, a od soboty w nabożeństwach czerwcowych, które odprawiamy od
  poniedziałku do piątku po Mszy św. o godz. 18:00, a w soboty i niedziele o godz. 17:30. Dzisiaj ze
  względu na Festiwal Nowe Spojrzenie nie będzie nabożeństwa majowego o godz. 20:30 w ogrodzie.
 2. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj do skarbon przy wyjściu z bazyliki, które przeznaczamy na
  potrzeby najbiedniejszych rodzin z naszego miasta i okolic.
 3. W poniedziałek zapraszamy jak każdego 27 dnia miesiąca na nabożeństwo do Matki Bożej od
  Cudownego Medalika i Msze św., którą odprawi ks. prof. Waldemar Rakoczy.
 4. We wtorek Wspólnota Apostolatu Maryjnego zaprasza na godz. 10:00 na spotkanie „Cudowny
  Medalik – Przesłanie Matki Bożej” do Domu Polskiego, a na godz. 12:00 do katedry bydgoskiej na
  Msze św. pod przewodnictwem naszego ks. biskupa. Wszelkie informacje na stronie bazyliki i na
  plakatach.
 5. W tym tygodniu w liturgii:
  – środa – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej
  – czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało; w tym dniu Msze św. odprawimy wg porządku niedzielnego, nie będzie jednak Mszy św. o godz. 11:30; po Mszy św. o godz. 10:00 wyruszymy z procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy; przejdziemy ulicami Markwarta, Staszica, Kopernika i Alejami Ossolińskich. Procesję zakończymy na placu przed bazyliką. O przygotowanie ołtarzy prosimy: ołtarz I – Apostolat Maryjny i Ministranci Seniorzy; ołtarz II – Duszpasterstwo Akademickie „Stryszek” oraz wspólnotę Młodzi +; ołtarz III – Młodzież Misjonarską iwspólnotę „Magnificat”, ołtarz IV – wspólnotę Żywego Różaniec i Grupę Modlitewną św. ojca Pio. Prosimy także o przygotowanie baldachimu, sztandarów i chorągwi oraz o udekorowanie okien domów na trasie procesji. Próba sypania kwiatów odbędzie się w środę o godz. 17:00. Dzieci, które przystąpiły w tym roku do I komunii św. prosimy, aby wzięły udział w procesji w strojach pierwszokomunijnych.
  Kwiaty do sypania na Boże Ciało i oktawę można składać do kosza wystawionego w kościele.
  – Piątek – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia ks. Biskup udziela dyspensy od
  pokarmów mięsnych
  – Sobota – św. Justyna, jest to również pierwsza sobota miesiąca. Msza św. w intencji wspólnot
  maryjnych naszej parafii o godz. 8:00, adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszych
  sobót, zmiana Tajemnic Różańcowych, a następnie spotkania w salkach.
 6. W pierwszą niedzielę miesiąca, 2 czerwca, o godz. 18:00 Msza św. w intencji o dobrego męża i o
  dobrą żonę. Modlić się będziemy zwłaszcza za wstawiennictwem św. Józefa. Jest to również tradycyjne już święto naszej Młodzieży Misjonarskiej Słoneczna Niedziela, podczas której młodzież zaprezentuje się, a ofiary zbierane pod chórem zostaną przekazane na ich działalność rekolekcyjno-ewangelizacyjną.
 7. Od początku czerwca ulegną zmianie godziny Mszy św. w naszej bazylice. Msze św. w niedziele
  będą sprawowane o godz. 6:00, 7:30, 10:00, 11:30 (dla dzieci), 13:00, 18:00 i 20:00, tzn. zamiast Mszy o 16:00 będzie Msza o 20:00. Godziny te będą obowiązywały do końca sierpnia, we wrześniu wrócimy do Mszy o godz. 16:00.
 8. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: śp. Jolanta Kotlęga, Urszula Lewandowska, Edmunda (ona) Mańkowska – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
2024-05-25T16:11:17+02:00