Ogłoszenia duszpasterskie – 2 czerwca 2024 roku IX niedziela zwykła

1. Dzisiaj Słoneczna Niedziela – dzień młodych naszej parafii. Wspierajmy modlitwą i ofiarą działalności i zaangażowanie młodych w budowanie wspólnoty Kościoła.

2. Zachęcamy do udziału w jutrzni, którą odprawiamy w każdą niedzielę o godz. 8.30 oraz w nabożeństwach czerwcowych, które odprawiamy od poniedziałku do piątku po Mszy św. o godz. 18.00, a w soboty i niedziele o godz. 17.30. 

3. W tym tygodniu w liturgii:

  • poniedziałek – wspomnienie świętych Karola Lwangi i towarzyszy, 
  • piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, dzień modlitwy o świętość kapłanów,
  • sobota – wsp. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

4. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek ipiątek miesiąca: w czwartek o godz. 17.30 nabożeństwo prowadzone przez Straż Honorową Najświętszego Serca Pana Jezusa i adoracja Najświętszego Sakramentu. Wpiątek okazja do spowiedzi św. od 6.00 do 8.30 i od 15.00 do 18.30; o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu; o godz. 17.30 nabożeństwo za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Przed południem odwiedziny chorych w domach.

5. W sobotę 8 czerwca wyjazdowy dzień skupienia dla Rady parafialnej i duszpasterskiej. Prosimy o modlitwę na ten święty czas dla kapłanów, liderów i animatorów naszych wspólnot.

6. Za tydzień w naszej parafii Niedziela z Misją. Podczas każdej Mszy świętej w trakcie kazań przypomnimy postać św. Wincentego a Paulo, patrona parafii i charyzmatu Zgromadzenia Księży Misjonarzy.

7. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Zdzisław Szargan, Kazimierz Neumann, Krystyna Brzezińska – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

2024-06-01T22:39:31+02:00