Ogłoszenia duszpasterskie – 23 czerwca 2024 roku XII niedziela zwykła

1. „Bóg zapłać” za ofiary dla najuboższych składane dzisiaj do skarbon Bydgoskiego Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo i Akcji Bazylika Pomaga.  

2. Z naszą parafią żegna się wspólnota Sióstr Miłosierdzia, za wieloletnią posługę i świadectwo wiary na ręce S Janiny Przełożonej Domu przy ulicy Płockiej chcemy złożyć serdeczne podziękowania za gorliwość,  świadectwo i życie charyzmatem Wincentyńskim dla wszystkich sióstr, które tu pracowały i pracują. Niech Pan wynagrodzi wasz trud i błogosławi Wam drogie siostry każdego dnia. Dziś pod chórem S. Anna – poetka ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia rozprowadza tomiki poezji.

3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych, które odprawiamy od poniedziałku do piątku po Mszy św. o godz. 18.00, a w soboty i niedziele o godz. 17.30. W okresie wakacji nie będzie niedzielnej modlitwy brewiarzowej – jutrzni, w bazylice.

4. W tym tygodniu w liturgii:0

poniedziałek – uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela,

środa – wsp. bł. Marii Magdaleny Fontaine i towarzyszek,

czwartek – W ramach 9-cio letniej nowenny przed 200 (dwusetną)rocznicą objawień NMP od Cudownego Medalika zapraszamy na nabożeństwo maryjne o godz.17.30.,

piątek – wsp. św. Ireneusza, biskupa i męczennika,

sobota – uroczystość św. apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu w bazylice można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.Msza św. z homilią o godz. 8.00. Ofiary złożone na tacę przeznaczone są na potrzeby Stolicy Apostolskiej (tzw. świętopietrze). W tym dniu imieniny obchodzi ks. Paweł Čopar CM oraz br. Piotr Ziomber CM. W ich intencjach modlić się będziemy na Mszy św. o godz. 8.00.

5. Z inicjatywy Rady Parafialnej i Duszpasterskiej powstaje projekt, w którym Parafianie, Sympatycy i Przyjaciele Bazyliki będą mogli się włączyć w liczne akcję na zdobycia funduszy potrzebnych do wyposażenia naszego Baru Mlecznego. To już ostatni etap tej inwestycji. Za wszelką dotychczasową pomoc i wsparcie jesteśmy Wam bardzo wdzięczni. Wszelkie informacje na stronach internetowych i plakatach bazyliki.

6. Młodzież Misjonarska zaprasza na wczaso-rekolekcje dla młodzieży w dniach 5-18 sierpnia w Łostówce w Beskidach.  Informacje i zapisy u ks. Dominika lub w biurze parafialnym do 14 lipca. 

7. Czas wakacji to czas nabrania sił, spojrzenia na Boga i na siebie inaczej, może to czas odnowienia naszych relacji z Panem Jezusem, doświadczenia na nowo Jego bliskości i Miłości. Wakacje to również czas odnowy sił fizycznych i psychicznych, dostrzegania tych, których kochamy, albo kochamy za mało, to czas spotkania z Bogiem w przyrodzie, a także z drugim człowiekiem. Dlatego zapraszam Was na spotkanie z Chrystusem w Eucharystii i modlitwie.

8. W ostatnim czasie odeszli do wieczności:–. Maria Baranowska i Janina Przybysz. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

2024-06-23T10:07:24+02:00