OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 25 LUTEGO 2024 ROKU II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Droga siostro i bracie przyjmij serdeczne zaproszenie do uczestnictwa w Misjach Świętych. Są one dla Ciebie, który nie wyobrażasz sobie życia bez Boga – abyś został umocniony; są one dla tych którzy ulegli zniechęceniu i zwątpieniu – aby mogli nadzieję odnaleźć; są one również dla tych, którzy odeszli – aby mogli powrócić. Niech więc Pan poruszy nasze serca byśmy potrafili na nowo spotkać przychodzącego Ojca pełnego Miłości miłosiernej. Licząc na dobrą wolę, zrozumienie i przyjęcie zaproszenia prosimy Was o modlitwę i zaangażowanie się w ten święty czas. (Plan misji na kartkach – Odczytać).

2. Wielki Post ma za cel przygotować nas do obchodu Paschy, czyli Świąt Wielkanocnych. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych. Gorzkie Żale sprawujemy w niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.00. Droga Krzyżowa w piątki: dla dorosłych o godz. 8.30 i 17.30, dla dzieci o godz. 16.30, dla młodzieży, studentów i dorosłych o godz. 19.30. Za każdy udział w nabożeństwie Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie kary doczesnej. Jałmużna wielkopostna zbierana w naszej parafii przeznaczona jest na wyposażenie budowanego socjalnego baru mlecznego.

3. 27 lutego o godz. 17.30 Msza św. i nabożeństwo do Matki Bożej od Cudownego Medalika w ramach wielkiej nowenny przed rocznicą objawień z Rue du Bac.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca; w piątek okazja do spowiedzi św. od 6.00 do 8.30 i od 15.00 do 18.30; o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Przed południem odwiedzimy chorych w domach. W sobotę Msza św. w intencji wspólnot Maryjnych o godz. 8.00, adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszych sobót, zmiana Tajemnic Różańcowych i spotkania poszczególnych wspólnot.

5. W pierwszą niedzielę miesiąca, 3 marca o godz. 18.00 Msza św. w intencji o dobrego męża i o dobrą żonę. Modlić się będziemy przez wstawiennictwo św. Józefa.

6. Pod kościołem rozprowadzane są smakołyki dla małej Hani, które maja wspomóc leczenie tego dziecka. Bóg zapłać za ofiary.

7. W ostatnim czasie odeszli do wieczności:– Śp. Teresa Galińska, Stefania Brandt. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

2024-02-24T19:12:40+01:00